První letošní přípravný zápas mají odehraný fotbalisté Doks, kteří se představili na varnsdorfské umělé trávě. Soupeřem byla juniorka Varnsdorfu, hrající Českou juniorskou ligu, posílena několika divizními hráči Nového Boru.

Dokské mužstvo se poprvé sešlo na tréninku v pátek v podvečer na „umělce" v Heřmanicích v počtu dvaadvaceti hráčů. Chyběli jen zranění a omluvení borci.

FK Varnsdorf juniorka - TJ Doksy A 4:0 (3:0)

Dokští si ze začátku zvykali na terén a na rychlé hráče soupeře nestačili. Domácí byli technicky dobře vybaveni a lehce pronikali do obranných řad hostů. V 10. min. poslal domácí Mach míč z pětadvaceti metrů obloukem na Němcovu branku a a bylo to 1:0.

Prvním soupeřem fotbalistů Doks v zimní přípravě byla juniorka Varnsdorfu, kterou posílilo několik divizních hráčů Nového Boru.Hosté si pak vytvořili pětiminutový tlak bez gólového efektu, a tak běžela 21. min. a domácí Mach od brankové čáry přihrál dobře postavenému Jíchovi, jenž neměl problém poslat balón podél Němce na 2:0. Ve 39. při pohledné akci z levé strany našel přihrávkou Jurčik hlavu Záleského, ale jeho střela jen těsně minula domácí branku. Minutu před poločasem Černý zblízka uzavřel skóre této části hry 3:0 .

Po změně stran byla hra vyrovnaná. Trestný kop Kýčka skončil vedle branky a další trestňák v podání Ondřeje Vacka olízl břevno. Gólovku měl na kopačkách Radim Věchet, ale míč poslal do náruče domácího gólmana.

V 65. byl faulován útočník Varnsdorfu dva metry před vápnem. Faulovaný hráč ještě doběhl do pokutového území a spadl na zem. K údivu všech verdikt rozhodčího zněl: penalta. Dostál ji proměnil na 4:0. Hosté pak ještě z kopaček Věcheta a Kýčka měli tutovky, ale bez úspěchu.

Trenér Milan Bubla utkání zhodnotil takto: „Naši si dlouho zvykali na terén. Pohyby lehkonohých domácích hráčů a důraznost na balónu byly jejich předností a taktéž přesné přihrávky po zemi. My měli některé přihrávky komplikované. Druhý poločas byl vyloženě vyrovnaný. Dostali jsme gól jen z penalty a neproměnili jsme řadu vyložených šancí."

Branky: 10. Mach, 21. Jícha, 44. Černý, 66. Dostál (PK). Rozhodčí: Hejl Jakub.
Varnsdorf: Klouda (Krajčovič), Vomáčka, Broschinský J., (Spilka), Hauer, Šimonik, Mach (Stromecký), Prieložný, Lebruška (Mpongo), Kučera, Jícha (Třešňák), J. Černý (Moravec). Trenéři: Moravčík, Jeníček, Szabo.
Doksy: Němec (46. Procházka), Vaňátko Michal, Štálik, Picek, Vacek Jakub (46. Kulha), Záleský (46. Horčík), Vacek Ondřej (46. Lorenc), Švec Martin, Jurčik (46. Šimon), Věchet, Kýček.

Vladimír Černý