„Bylo by to hezké, ale uvidíme, co na to soupeř,“ usmíval se před duelem trenér Milan Bubla, jemuž v sestavě chyběl stoper Jeník a ofenzivní obránce Šťastný.

Doksy – Košťálov 1:1 (1:1)

Domácí se vrhli do zápasu aktivní hrou. První střelu na hostující bránu vyslal ve 4. minutě Šverma, za další čtyři minuty, po faulu na Hanouška, zatřásl břevnem střelou z trestného kopu Kadlec. Po čtvrthodině mohl skóre otevřít Semík. Jurčik přeloboval obranu, ale dokský útočník trestuhodně zamířil nad.

„Co to ti naši hrajou! Nemáme jediný balón, u všeho jsou domácí dřív,“ čertil se jeden z košťálovských příznivců a otec zadáka Iva Móroa, jenž prý neměl k zápasu ani nastoupit, neboť je po angíně. Košťálov poprvé vyslal střelu na Valešovu bránu až v 21. minutě, a to v podání Janaty z 20 metrů.

A za šest minut přišel šok. Coufal prošel takřka z poloviny hřiště středem přes dva hráče, vypálil a brankář Valeš se natahoval marně – 0:1. Za minutu mohlo být pro Doksy ještě hůř. Cenger před vlastní brankou chyboval a Janatu na malém vápně zázračně vychytal Valeš. Domácí příznivci se dočkali až v samém závěru poločasu. Šverma z pravé strany od postranní čáry odcentroval a Hanoušek hlavou do protipohybu brankáře Věrného k levé tyči srovnal na 1:1.

Po pauze mohly rozhodnout oba týmy. V 59. minutě Švermův osvobozující odkop našel nastartovaného Semíka, ten dvojici obránců utekl, ale i když měl dostatek času, zakončil zbrkle a bylo po šanci. Na opačné straně centroval do vápna Grafek a nabíhajícímu Holcovi chyběly jen centimetry. Nejvíc asi dokským příznivcům zatrnulo dvě minuty před koncem, kdy nebezpečně k tyči hlavičkoval Moravec a Valeš nadvakrát musel míč zkrotit.

Branky: 45. Hanoušek – 27. Coufal. Rozhodčí: Rais. ŽK: 5:3. Diváků: 160.

Doksy: Valeš - Vágner, Kadlec, Kolařík, Cenger - Horčík, Šverma, Švec (78. Bláha), Jurčík (82. Zajkr) - Semík, Hanoušek.

I. A třída Liberec

8. kolo: Jilemnice - Stráž n. N. 1:1 (0:0). Bozkov - Hejnice 1:4 (0:3). Nová Ves - Česká Lípa B 1:3 (1:3). Velké Hamry – Heřmanice 2:0 (1:0). Lučany – Lomnice 2:2 (2:1). Doksy – Košťálov 1:1 (1:1). Mimoň – Skalice 5:2 (2:0).

1. Doksy  7 5 2 0 20:5  17
2. Hejnice  7 5 1 1 15:8  16
3. Mimoň  7 4 1 2 13:9  13
4. Košťálov  7 3 3 1 17:8  12
5. Velké Hamry  7 4 0 3 15:11 12
6. Heřmanice  7 4 0 3 15:19 12
7. Lomnice  7 3 2 2 20:14 11
8. Česká Lípa B  7 3 2 2 17:14 11