Tři zajímavé události vidělo sto padesát diváků na stadiónu v Doksech. Jednak k poslednímu utkání fotbalového ročníku přicestovali hráči FK Velkých Hamrů, jistý vítěz krajského přeboru, první výhru domácího mužstva v nadstavbové části soutěže a po osmi zdařilých sezonách derniéru domácího gólmana Martina Kotyka.

Prvních dvacet minut zápasu patřilo hostům. Zůstávali v mírném tlaku, nechyběl jim fotbalový šmrnc. Jakub Šidlo se dostal do přímého souboje s domácím gólmanem, jenže Kotyk ho vychytal u pravé tyče. Dva brejky domácích postrádaly střelecké zakončení. Hra se vyrovnala, a tak se čekalo na první gól až do osmadvacáté minuty.

Nejprve utekl bekům po přesném pasu Michala Horčíka Miroslav Kukla, jehož střelu z dvanácti metrů vychytal dvacetiletý gólman Jakub Štětkář, ale na následující trestný kop Kukly ze sedmnácti metrů už nestačil a Doksy vedly 1:0.

Druhý gól v síti hostí zaznamenal po tradiční „kličkované“ Jakub Šimon 2:0, aby o tři minuty později po rohovém kopu Jana Linky nikým nebráněný Ondřej Šedý snížil na 1:2.

Pak kopal standardku z třiadvaceti metrů Lukáš Barcuch a na jeho bombu musel Kotyk sáhnout až do „vinglu“. Při útoku domácích vyběhl hostující gólman daleko z branky, k míči se dostal Martin Finklár, z dálky vystřelil, ale trefil jen břevno. K odraženému balónu se dostal Jakub Šimon, nezištně přihrál na penaltový puntík volnému Kuklovi, jenž zvýšil na 3:1.

Dvacet minut před koncem hosté zvýšili tlak a odměnou jim byl gól Josefa Hlubučka po rohovém kopu ze závaru 3:2.

Po utkání předal fotbalistům Velkých Hamrů pohár LKFS místopředseda krajského fotbalového svazu Karel Kapoun.

Ohlasy po zápase

Trenér Velkých Hamrů Josef Hnídek: „Postup do divize jsme potvrdili definitivně už před týdnem. Máme příslib města, které nám finančně pomůže a také posílíme tým o dva tři nové hráče. Dnes jsme dali šanci některým hráčům, kteří pravidelně nehrají, a to i mladému brankáři Štětkářovi. Šetřili jsme hráče, protože sezona byla dlouhá a také jsme hráli pohárová utkání. Dnešní zápas nebyl dle mých představ, něco tomu chybělo. I když jsme bojovali naplno. Dnes určitě dobrý výkon Doks. Docela se těším do divize, protože se tam hraje jiný a lepší fotbal.“

Trenér Doks Michael Šimek: „Do jarní části soutěže jsme šli s tím, abychom se dostali do první šestky, což se nám podařilo. V Přepeřích při větším štěstí jsme prohrát nemuseli, doma se Skalicí to byl krásný zápas pro diváky. Zaváhali jsme ve Višňové i v Železném Brodě. Dnes jsme si to vynahradili. Dnešní výkon na náš tým pasuje. Dát první gól, hrát dobře zezadu a hrát na brejky. Kluci hráli dobře a snad také kvůli Koťasovi, který se dnes loučil a nechtěli mu to zkazit. Celkově jsme skončili tam, kam patříme, to znamená, že do horní části tabulky. A posily na příští sezonu? Něco se připravuje. A také potřebujeme nového brankáře.“

Výsledky krajského přeboru:

Doksy - Velké Hamry 3:2 (2:1)
Branky: 28. a 54. Kukla, 37. Šimon - 40. Šedý, 73. Hlubuček. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 1:2. Diváků: 150.

Skalice - Železný Brod 3:1 (0:1)
Branky: 53. a 59. Bezouška, 74. Lebruška - 17. Šilhán. Rozhodčí: Bohata, ŽK: 1:2, ČK: 64. Kotlár (ŽB). Diváků: 100.

Višňová - Přepeře 2:2 (1:2)
Branky: 24. T. Mazánek z pen., 69. Dobrovodský - 27. Peškar, 44. Sedláček. Rozhodčí: Bahník, ŽK: 2:1. Diváků: 90.

Bílý Kostel - Rovensko 4:2 (3:2)
Branky: 18. a 45. Studnička, 14. Resl, 72. Janáček - 31. Malý, 38. Bangha. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 0:1. Diváků: 100.

Sedmihorky - Semily 4:4 (2:0)
Branky: 9. a 62. Ložek, 6. Kroupa, 52. Hořák - 80. a 91. Kořínek, 72. Grebeníček, 85. Káňa. Rozhodčí: Kvítek, ŽK: 2:4, ČK: 76. Motejlek (Sem). Diváků: 80.

TABULKA

close KP Libereckého kraje. info Zdroj: Deník zoom_in

Vladimír Černý