Ve svém druhém zápase zimního turnaje O pohár města Děčína nastoupili fotbalisté Doks proti Vilémovu (Krajský přebor Ústeckého kraje) v neúplné sestavě.

Dvacet minut před koncem přišel na hřiště nestárnoucí Milan Vágner (40 let), jenž ukázal, že z fotbalového umění ještě nic nezapomněl.

Turnajový duel skončil smírně 2:2.

„První poločas byl z naší strany dobrý, vytvářeli jsme si šance především ze standardek, ve druhé půli byl aktivnější soupeř. Konečný výsledek v probíhající zimní přípravě není až tak důležitý," konstatoval dokský kormidelník Michael Šimek.

Doksy - Vilémov 2:2 (1:0)

O první gól Doks se postarali bratři Šimonové. Starší Jakub proměnil své sólo po místě levého křídla ve střelu do břevna Doležalovy branky, míč se následně odrazil k Matěji Šimonovi a Doksy vedly 1:0.

Vilémovští měli v první půli několik dobrých útočných akcí a v defenzivě pracovali dobře, ale Doksy předvedly skvělých prvních pětačtyřicet minut a více dobrých šancí na skórování.

Deset minut po přestávce byly Doksy ve stálém tlaku, což zúročil prudkým centrem do šestnáctky Martin Novák a dobře hrající Tomáš Benda přesnou hlavičkou zvýšil skóre na 2:0.

Po této brance Doksy trochu polevily v tempu, naopak hoši z Vilémova přidali na přesnosti a rychlosti. Z jednoho protiútoku nastřelil Tlapák břevno Kluchovy branky a za pět minut Kučera snížil na 2:1.

Dost dobrou příležitost zvýšit skóre měl dokský Ondřej Picek. Nepovedla se mu však střela z penalty, kterou gólman Doležal vyrazil.

V závěrečném tlaku dvě minuty před koncem zaslouženě vyrovnal Jiří Kopřiva.

„Vilémov má zkušené hráče, kteří chtěli hrát fotbal. Remíza odpovídá výkonům na hřišti, poznamenal kouč Michael Šimek.

Jeho protějšek, trenér Vilémova František Dužár po utkání řekl: „První poločas byl z naší strany hodně špatný, ale ve druhé půli jsme to napravili, takže remíza je asi zasloužená. Doksy jsou kvalitní soupeř s kvalitním trenérem."

V dalších utkáních 3. kola turnaje se zrodily shodné výsledky. Fotbalisté Skalice „plichtili" 2:2 s Neštěmicemi a domácí Junior Děčín uhrál naprosto stejnou remízu s Rumburkem.

Branky: 31. Šimon Matěj, 55. Benda Tomáš - 63. Kučera Miloslav, 88. Kopřiva Jiří. Rozhodčí: Mareš Jaroslav - Šimeček Libor, Dvořák Martin.
Sestava Doks: Kotyk Martin (46. Kluch Karel) - Kulha Michal, Vaňátko Michal, Picek Ondřej, Vaňátko Martin, Šťastný Pavel (65. Horčík Michal), Zoubek Martin, Novák Martin, Šimon Matěj, Šimon Jakub, Benda Tomáš (70. Vágner Milan). Trenér M. Šimek.