Na tento termín byl původně dohodnutý jiný soupeř: Sokol Kněžmost ze Středočeského kraje, nováček I. B třídy. V pátek však nečekaně svou účast odvolal, údajně pro nedostatek hráčů.

Manažer TJ Doksy Martin Jurčik proto pohotově obstaral náhradního soupeře z Ústecka, a tak dokské áčko bylo prověřeno jiným nesporně kvalitním soupeřem.

Utkání začalo na dobře připraveném trávníku náporem domácích. Již ve třetí minutě utekl po pravé straně Ondřej Vacek, prudkým centrem poslal míč do vápna Modré, ale domácí útočníci nebyli na místě včas. O minutu později se po druhé straně hřiště probil Kýček, přihrál na malé vápno Šimonovi, ale ten míč netrefil dobře.

Hra se vyrovnala a ve 14. min. proběhl po místě levého křídla kolem dokského beka hostující Cympl a obloučkem přehodil Kotyka v bráně 0:1.

V prvním poločase se nedařilo domácím útočníkům, kteří nejméně tři další tutovky neproměnili. Hosté se jen sporadicky dostávali na dostřel Kotykovy branky a bylo sympatické, že se obě mužstva snažila o útočné pojetí hry. Diváci tak tleskali pohledným akcím.

Do druhé části poslal trenér Bubla další hráče z lavičky. Přišla 47. minuta a zleva křížnou střelu poslal obloukem na domácí branku hostující Čapek a míč zapadl u vzdálenější tyče do sítě 0:2. V 52. vstřelil kontaktní gól střídající Lorenc po přihrávce Pavla Záleského 1:2. V tomto čase předvedli domácí několik pěkných ofenzivních akcí a očekávalo se vyrovnání. To přišlo v 70. minutě, kdy hostující bek ostře fauloval pronikajícího Záleského a rozhodčí správně nařídil penaltu, kterou bezpečně proměnil Ondřej Vacek 2:2.

Kouč Bubla stále hledá optimální sestavu na blížící se mistrovská utkání, a proto poslal další hráče do hry. Fotbal měl v těchto minutách svou kvalitu a rychlost zásluhou obou týmů.

V 86. na penaltovém puntíku ve vápně chtěl gólman Kotyk udělat kličku dotírajícímu Michalcovi, vyrobil kiks a hostující hráč pohodlně zasunul míč za jeho záda 2:3. Už se zdálo, že si hosté odvezou vítězství, ale tři minuty před koncem rychlý a přesný Záleský utekl po pravé straně a nechytatelnou bombou k tyči srovnal skóre na konečných 3:3. Zasloužená remíza. Obě mužstva předvedla fotbal, který se líbil.

Ohlasy trenérů

Ladislav Michalec (Modrá): „Utkání mělo slušnou úroveň, víc se útočilo, než bránilo a to se muselo líbit. Pro nás to bylo zpestření a taky jsme chtěli porovnat poměr sil obou krajských přeborů."

Milan Bubla (TJ Doksy): „Jsem celkem spokojen s výsledkem a hlavně s nasazením a bojovností. Dostávali jsme se do šancí a to je pro mě měřítko."