„Jednalo se o dobré tréninkové utkání, v němž nás soupeř prověřoval jen v několika fázích střetnutí," konstatoval po výhře 5:2 dokský trenér Michael Šimek.
Prvních dvacet minut patřilo Děčínským, ale jejich střelecké pokusy spolehlivě likvidoval gólman Milan Szabo. Po půl hodině Doksy vedly, když centr zleva tečoval před brankou Kukla.
O tři minuty později předvedl krásné sólo Matěj Šimon. Obešel dva beky i gólmana a do prázdné branky zavěsil na 0:2.

Do přestávky se ještě Děčín pokoušel o atak na Szaba, leč defenziva hostů byla neprostupná.

Dva ukázkové góly v druhé půli předvedli nejdříve Martin Vaňátko a poté Pavel Šťastný, jehož bomba z osmadvaceti metrů pod břevno znamenala vedení Doks již 0:4.

Domácí snížili pěknou brankou Vojty Přibyla, ale za minutu si naběhl na centr do vápna Martin Toman a Doksy vedly už 1:5 .
Hosté neměli dostatek hráčů na střídání, a tak když pro zranění musel ze hřiště Mirek Kukla, hrály Doksy posledních dvacet minut v deseti hráčích. „Absence některých fotbalistů není zanedbatelná. Je to vůči ostatním nesolidní jednání," dodal kouč Šimek.

Poslední gól vstřelil domácí Martin Stach z pokutového kopu, a tím upravil skóre z pohledu Děčína na konečných 2:5.

FK Junior Děčín – TJ Doksy 2:5 (0:2)

Branky: 66. Přibyl, 70. Stach (pen.) – 32. Kukla, 35. Šimon Matěj, 58. Vaňátko Martin, 62. Šťastný, 67. Toman.
Doksy: Szabo – Jantač (65. Brodský), Vaňátko Mich., Picek, Šťastný, Jakša (46. Paramund), Vaňátko Mar., Novák, Šimon M., Kukla, Toman.

Další výsledky 4. kola: Rumburk – Neštěmice 6:4, Vilémov – Skalice 1:2.

2. kolo: Neštěmice – Doksy 0:3 kont.

Autor: Vladimír Černý