Novým trenérem týmu od Máchova jezera stal Milan Bubla, jenž u kormidla Doks po čtyřech letech střídá odvolaného Josefa Vinše. „Rozhodnutí vedení klubu musím respektovat," sdělil Deníku Vinš, který před třemi lety s mužstvem TJ Doksy vybojoval postup z I. A třídy.

„Svůj velký podíl na tom má i Milan Bubla, který tento tým přede mnou koučoval," prohlásil tehdy po vysněném postupu Doks do nejvyšší krajské soutěže.

Dnes už je novým kormidelníkem týmu od „Mácháče" opět Milan Bubla. „Očekávají se nové myšlenky a nový vítr do plachet týmu, který patří na přední příčky krajského přeboru," zní oficiální stanovisko vedení TJ Doksy.

„Výbor poděkoval trenéru Vinšovi za poctivou práci, kterou v Doksech vykonal za čtyři sezony. Postoupil s A-týmem do krajského přeboru a tři roky pod jeho vedením mužstvo dobře reprezentovalo město v nejvyšší krajské soutěži."

Martin Jurčik, manažer klubu, Deníku řekl: „Během posledních šesti letech jsme na tom nebyli v konečné tabulce tak špatně, jako letos. Proto jsme se rozhodli pro tuto změnu."

Milan Bubla se do fotbalových Doks vrací přesně po čtyřech sezonách. Tehdy, v létě roku 2010, od týmu dobrovolně odešel. Hlavním důvodem byly rozpory mezi ním a některými hráči, kteří dokonce údajně sepsali petici za jeho odstoupení.

„Už je to pryč, nemá smysl se k tomu, co bylo a nebylo, vracet," řekl Deníku nově zvolený kormidelník dokského „áčka" Milan Bubla a dodal: „S panem Jurčikem jsme si definitivně plácli ve čtvrtek 26. června. Letní přípravu s mužstvem bych chtěl zahájit v sobotu 5. července, kdy proběhne takový úvodní seznamovací trénink. Změny v realizačním týmu neplánuji."

Josef Vinš po svém odvolání, jež mu podle jeho slov sdělil do telefonu v sobotu 21. června manažer Jurčik, žádnou křivdu necítí. „Aby klub trenéry odvolával a nové jmenoval, na to má samozřejmě právo. A já to respektuji. Nejvíc ze všeho mě ale mrzí, že když jsem měl prosbu, aby vedení klubu co nejdříve informovalo média o tom, že mě nahrazuje Milan Bubla, tak mi to sice bylo přislíbeno, ale nedošlo k tomu. Doteď nechápu, proč se to veřejnost musela dozvědět až v sobotu v Českolipském deníku, celý týden po mém odvolání," poznamenal Josef Vinš.

Další informace přineseme v tomto týdnu.