Tým od Máchova jezera si v uplynulé sezóně vybojoval postup do krajského přeboru Libereckého kraje. V I. A třídě obsadili Dokští první místo, kde měli náskok šesti bodů na druhý Košťálov.

Doksy zdobí ještě jedna úctyhodná bilance, za celý ročník doma neprohrály ani jeden zápas. Nejlepším střelcem týmu se stal s patnácti góly Pavel Doležel.
Že to Doksy s postupem do krajského přeboru myslí vážně, ukázaly hned v úvodních kolech sezóny 2010/2011. V prvních třech zápasech neztratily ani bod, když postupně z cesty odklidily Velké Hamry, Jilemnici a Vratislavici.

Zaváhání přišlo až v 5. kole ve Stráži nad Nisou, kde Dokští prohráli 1:0. Svěřenci trenéra Josefa Vinše však tuto prohru hodili rychle za hlavu a v následujících pěti utkáních opět nepoznali přemožitele. Za zmínku hlavně stojí debakl 6:1, který uštědřili Nové Vsi, přičemž se dokský Pavel Doležel blýskl pěti góly.

Spanilá jízda Doks skončila v Bozkově. Doksy pak prohrály ještě v Košťálově, ale podzimní část zakončily vysokým vítězstvím 5:0 nad Frýdlantem.

Jarní fázi soutěže začínala Vinšova družina dvěma venkovními zápasy, z nichž vytěžila jen tři body. Ovšem poté nastartovala další šňůru pěti duelů bez porážky, navíc během této série Doksy inkasovaly jeden jediný gól. Vítězný expres jménem TJ Doksy zastavili až hráči Mimoně. V následujícím kole však fotbalisté zpoza Máchova jezera oplatili Bozkovu podzimní porážku.

Do konce sezony pak Doksy prohrály už jen jednou, a to s Frýdlantem. Postup do krajského přeboru pak potvrdily v posledním střetnutí s Velkými Hamry, které porazily 3:1. Vzápětí mohly vypuknout postupové oslavy. Svěřenci trenéra Josefa Vinše se po 24 letech probojovali do krajského přeboru Libereckého kraje.

V těchto dnech se již dokští fotbalisté připravují na novou sezónu. V neděli odehráli na hřišti v Zahrádkách první přípravný zápas s rezervou českolipského Arsenalu, který B-tým Arsenalu vyhrál 4:2.

Podrobnosti o duelu s českolipskou rezervou ČTĚTE ZDE

Trenér Josef Vinš hodnotil utkání takto: „Pro nás byl tento zápas poučením, protože Lípa nás ve všech směrech přehrávala, hlavně v prvních dvaceti minutách první půle. Pak zbylých pětadvacet minut bylo vyrovnaných. Ve druhé půli po čtvrtém gólu nás zase Lípa přehrávala, i když jsme měli nějaké šance, ale jednoznačně byla lepší.“

Doksy postoupily po 24 letech znovu do krajského přeboru. „Úspěch to určitě je. Vidíme ale, kde ještě máme rezervy, i když jsme celý týden trénovali. Možná se projevilo sluníčko, že byli kluci asi trošku unavení. Byl to ale zápas jako každý jiný, tak by se s tím měli poprat.“

Na co se Doksy v přípravě nejvíce zaměří?
„My se hlavně musíme zaměřit na to, abychom kádr dali dohromady. Abychom získali posily, které chceme. Pak půjdeme pomalu do rychlosti, a abychom byli připraveni na první zápas s libereckými Vojáky.“

Které další přípravné zápasy čekají dokský celek?
„Příští sobotu hrajeme od 17:30 s Vilémovem v Jestřebí, další zápas máme s Mimoní v 10:30, ale ještě se musí upřesnit hřiště. Týden před soutěží pak doma hrajeme s Kosmonosy od 17:00.“

S jakým cílem půjde Vinšova družina do nové sezóny v kraji?
„Abychom se drželi kolem sedmého místa. Nechceme mít žádné problémy. Důležitý bude první zápas a také doufám, že nás podpoří diváci. Každopádně se na to těšíme.“

První mistrovské utkání odehrají Doksy v sobotu 13. srpna doma s Rapidem Liberec. Úvodní výkop je naplánován na 17. hodinu.

Michal Šandor