Doksy nastupovaly k zápasu v poslední den soustředění. V soustředění, ve kterém sbíraly síly na jarní mistrovská utkání krajského přeboru, kde se utužoval kolektiv za vedení trenéra Josefa Vinše a asistenta Hynka Folbrechta.

Vedení fotbalu v Doksech vyslovilo uznání a pochvalu panu Zdeňku Kobrynovi, v jehož areálu byli Dokští velmi spokojeni s péčí, ochotou, příjemným personálem a s mistrovsky zvládnutým kulinářským řemeslem.

TJ Doksy - FK Varnsdorf U19 3:1 (1:0)

Obě družstva v prvních třiceti minutách produkovala technický fotbal s mírnou převahou borců z Doks, kteří se prezentovali rychlým, útočným fotbalem. Stejnou mincí opláceli ligoví dorostenci, jen z menší účastí před vápnem domácích. V 32.min. poprvé udeřilo.Pozici vybojoval Zoubek,k míči se dostal Kulha a přihrál do prava nabíhajícímu Bečvaříkovi a ten bombou z dvaadvaceti metrů k opačné tyči než byl gólman Varnsdorfu poslal domácí do vedení 1:0 .

Tímto skórem se šlo do druhé půlky hry a hned ve 48.min. kopal roh Kulha a ve vápně před brankou hostů se nejlépe orientoval Kolařík a zvýšil na 2:0. S fyzičkou obě družstva neměla problémy. Útoky se pravidelně střídaly na obou stranách, ale v ideálním místě pro skórování nebyl nikdo. Oživení přišlo se střídajícími hráči Doks, ale chyběla finální přihrávka.

Hostující Bulíř v 66. min. prokličkoval mezi beky a ze čtrnácti metrů nedal Kotykovi šanci 2:1.

Poté se hosté snažili, odevzdali maximum, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Naopak v 90. min. dostal přesnou přihrávku dva metry před vápnem Jakub Vacek, jenž parádní trefou pod břevno upravil skóre na 3:1.

Další přípravné utkání sehrají Doksy v sobotu 1. března opět na UMT v Heřmanicích od 12.30 hodin. Soupeřem jim bude ambiciozní celek TJ Zákupy.

Branky: 32. David Bečvařík, 48. Kolařík, 90. Jakub Vacek - 66. Bulíř. Rozhodčí: Pavel Klimt, bez karet.

Sestava Doks: Kotyk - Svatý, Horčík, Martin Vaňátko, Šťastný, Šimon, Michal Vaňátko, Zoubek, Bečvařík, Kulha, Sedlák - Jurčik, Ondřej Vacek, Jakub Vacek, Kolařík. Trenér Josef Vinš.

Sestava Varnsdorfu: Krajčovič (46. Vosecký) - Scholz, Šiška, Devátý, Černohorský (74. Zelinger) - Hauer (46. Zounar), Spáčil Herejk, Bulíř, Zelinger (46. Neumann) -  J. Černý. Trenér Pavel Hradiský.

Vladimír Černý