Před začátkem nového ročníku KP st. a ml. dorostu sehráli hráči Nového Boru přípravný zápas s týmem mužů Polevska.


Nový Bor dorost - Polevsko muži 2:1 (0:1)
Domácí začali opatrně, až bojácně, což soupeř poznal a začal je přehrávat. Ojedinělou šanci z 11. minuty měl N. Bor po přihrávce Tótha na úplně volného Stibra, jenž šel sám na soupeřova gólmana, ale nedal. Ve 39. minutě po chybě ve středu obrany soupeř skóroval a ujal se vedení 0:1.
„Do druhého poločasu jsme si řekli, jaké hrubé chyby nesmíme nadále opakovat. Spadla z nás nervozita i respekt ze soupeře a začali jsme hrát fotbal tak, jak jsme si řekli,“ konstatoval trenér Jiří Suchopárek. V 72. utekl Zifčák po křídle, přihrál Třešňákovi, ten nedal brankáři šanci a vyrovnal na 1:1. Tento gól dorostence nastartoval ještě více a začali soupeře přehrávat. Podařilo se jim vstřelit druhý a vítězný gól v 81. min. Po kombinaci ve středu hřiště následovala přihrávka Zifčáka na Tótha a ten střelou k tyči skóroval na 2:1. „Po závěrečném hvizdu rozhodčího bylo vidět, že někteří naši hráči si sáhli až na dno svých sil. Za bojovnost a obětavost proti o dvě hlavy větším soupeřům svým hráčům děkuji,“ řekl trenér.
N. Bor: Blumentritt D. (45 Blumentritt I.) – Kouřil, Bouchal, Šlajs, Kořínek – Knespl, Tóth, Zifčák, Stejskal (Harašta) – Kozák (35. Moravec, 60. Dvorský), Stibr (45. Třešňák). Trenér Jiří Suchopárek.

 

Další zprávy z regionu najdete zde