Druhé místo obsadili dorostenci TJ Doksy na turnaji v sálovém fotbale v Bělé pod Bezdězem, kde se prezentovalo šest týmů. Z prvenství se díky lepšímu skóre radovalo Mnichovo Hradiště.

Oba dokští trenéři, Josef Herčík a Zdeněk Horčík, přivezli do bělské haly družstvo hrající krajský přebor, které přijelo obhajovat prvenství z minulého ročníku.

Jejich svěřenci se prezentovali pěknými kombinačními akcemi, zajímavými průniky, přesně a tvrdě stříleli. V utkáních je podržel výborný gólman Martin Novotný, jenž byl pořadateli vyhlášen jako nejlepší brankář turnaje.

TJ Doksy - SK Bakov 4:0

Dorostenci z Doks měli celé utkání převahu. Vystřelili na branku soupeře šestnáctkrát, z toho třikrát do tyče. Soupeř měl jen jeden střelecký pokus.

Góly: 14. a 18. Šimon, 9. Semecký, 10. Doubrava Jan.

Mnichovohradišťský SK - TJ Doksy 0:0

Druhé místo obsadili dorostenci TJ Doksy na turnaji v sálovém fotbale v Bělé pod Bezdězem, kde se prezentovalo šest týmů.Bezgólový zápas s týmem, který hraje krajský přebor Středočeského kraje. Prvních šest minut byla hra vyrovnaná s několika šancemi na obou stranách. Další minuty se nesly ve znamení převahy SK a ke konci zápasu se Doksy jen úspěšně bránily.

TJ Doksy - SK Bělá pod Bezdězem 2:1

Začátek zápasu zvládli lépe hráči Bělé a také se ujali v 6. min. vedení 0:1. Poté si hoši z Doks vynutili převahu a v druhé polovině utkání také stříleli góly. Oba vsítil Martin Kněžour. První po přihrávce Matěje Šimona a druhý po sólu z poloviny hřiště.

Góly: 12. a 16. Kněžour - 6. Jan Šváb.

SK Akuma Mladá Boleslav - TJ Doksy 0:8

Už výsledek napovídá o jednoznačném průběhu hry. Dokským nechyběla invence a střelecky se vytáhli. Hráči Akumy ohrozili Novotného jen tři krát za zápas.

Góly: 15. a 16. Doubrava Jan, 3. Šimon, 8. Doubrava Jakub, 10. Karas, 12. Semecký, 12. Paramund, 18. Balík.

TJ Doksy - Sokol Luštěnice 1:0

Tentokrát Doksy nezahrály nejlépe. Dorostenci z Luštěnic byli rovnocenným soupeřem ve všech fázích hry, avšak tři body zachránil Milan Semecký.

Gól: 10. Semecký.

Sestava Doks: Martin Novotný, Lukáš Balík, Jan Doubrava, Jakub Doubrava, Milan Semecký, Dominik Paramund, Tomáš Karas, Martin Kněžour, Matěj Šimon, Martin Věchet, Martin Bartošovič. Trenéři: Josef Herčík, Zdeněk Horčík.

Ohlasy po turnaji

Trenér SK Bělá Václav Krejčík: „V turnaji se představila kvalitní družstva z Doks a Mnichova Hradiště. Jsem rád, že turnaj proběhl bez zranění. S naším dorostem jedeme na soustředění do Heřmanic na Českolipsku v přípravě na mistrovskou soutěž v I. A třídě středočeského kraje."

Trenér TJ Doksy Zdeněk Horčík: „Jsem spokojený s druhým místem, ani jeden zápas jsme neprohráli. Máme v týmu čtyři hráče ze starších žáků, kteří dobře do družstva zapadli. Předvedli jsme kolektivní výkon.

Trenér Doks Josef Herčík: „Trošku jsem zklamaný z druhého místa. Měli jsme dát Mnichovu Hradišti alespoň jeden gól. Ale dokázali jsme, že fotbal hrát umíme a mám radost, že Martin Novotný byl vyhlášen jako nejlepší brankář turnaje. Vítěz turnaje si prvenství zasloužil. Mnichovohradišťští byli úžasně agresivní, dynamičtí a hodně běhaví."

Konečná tabulka

1. Mnichovohradišťský SK 22:2 13
2. TJ Doksy 15:1 13'
3. SK Bělá p. B. 21:7 9
4. Akuma Ml. Boleslav 8:22 6
5. Sokol Luštěnice7:13 3
6. SK Bakov n. Jiz. 3:31 0

Vladimír Černý