A to se jim podařilo naprosto dokonale. Svého soupeře smetli z trávníku rozdílem dvou tříd 14:0!

Doksy - Ruprechtice 14:0 (9:0)

Vlažnější úvod svěřenců Josefa Herčíka nikoho nepřekvapil, vždyť proti nim stál čtvrtý celek tabulky, ale po úvodní brance se naplno rozjela dokská mašina.

V 31. minutě to bylo už 5:0, přičemž v té době měl na svém kontě čtyři góly Ondřej Vacek, jednoznačně nejlepší střelec celé soutěže. Pak už se valil na ruprechtickou bránu jeden útok za druhým, aby poločas skončil impozantně 9:0.

Trenér Herčík mohl být o přestávce s výkonem mužstva maximálně spokojený, a tak „šestigólového" Ondřeje Vacka nechal vystřídat, protože odpoledne ho ještě čekal zápas mužského áčka s Rapidem Liberec, na který ho lodivod Josef Vinš nominoval, stejně jako jeho bratra Jakuba.

Ale gólové žně dorostenců pokračovaly i po pauze, až se zastavily na konečných 14:0.

„Na soupeře jsme se dobře připravili, ale přiznám se, že jsem čekal o hodně větší odpor. Po půl hodině bylo na hřišti jenom naše mužstvo," říkal po utkání kouč Herčík, pro kterého je letošní postup s mládežnickým družstvem TJ Doksy již třetí za dvanáct let.

„Klukům musím moc poděkovat," pokýval uznale hlavou.

Slova díků z dokské strany však určitě patří také stejně starým hráčům a jejich trenérovi Karlu Knejzlíkovi z týmu FK Stráž pod Ralskem. V předchozím kole totiž dokázali porazit do té doby vedoucí Višňovou a „dopomohli" tak Doksům vyskočit v tabulce na nejvyšší příčku.

Také tito mladíci ze Stráže mají za sebou velmi úspěšnou sezonu, protože v I. A třídě obsadili skvělou třetí příčku!

Branky: Vacek Ondřej 6, Šimon 3, Šíma 3, Jakša, Kněžour. Rozhodčí: Bým. Diváků: 50.

Sestava TJ Doksy: Prskavec - Vacek J. (46. Brůžek) Holovský, Brda (60. Doubrava Jakub), Jakša Doubrava Jan, Hupka, Šíma, Šimon (60. Jaroš) Vacek Ondřej (46. Semecký), Kněžour. Trenér Josef Herčík.

Kádr Doks v sezoně 2011/12:

Semecký Milan, Šimon Jakub, Tony, Prskavec Jiří, Hupka Tomáš, Kněžour Martin, Horčík Martin, Holovský Petr, Jakša Martin, Hřebřina Tomáš, Brůžek Jan, Šíma Petr, Vacek Ondřej, Vacek Jakub, Brda Daniel, Doubrava Jan, Jaroš Michal, Doubrava Jakub, Starkbaum Dan, Harcuba Jan, Mojžíš Vojtěch, Rytíř Lukáš. Trenéři: Josef Herčík, Mário Ďörď, Zdeněk Horčík.