Dorostenci Lokomotivy Česká Lípa hrají následující dvě kola na hřištích soupeřů. To první si odbyli na půdě Košťálova, ke druhému zápasu venku nastoupí tento víkend proti Sedmihorkám.

Starší dorost: FK Košťálov – Loko Č. Lípa 0:3 (0:2)

Po pátečním deštivém dni se duel staršího dorostu odehrál na podmáčeném a měkkém terénu. Tento fakt lépe seděl hostům, kteří se dostali do tří vyložených šancí, jmenovitě Trmík, ovšem ani jeden jeho pokus se neujal. Co neproměnil on, napravil ve 13. minutě Štěpán Matys, který se prosadil hlavou po rohu Vokněra. Na konci prvního poločasu se tentýž hráč trefil podruhé z identické situace.

Domácí byli prakticky neškodní, třetí gól zařídil hostům Székely, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou a s přispěním tyče dopravil míč za záda brankáře Průchy. Košťálov poté hrozil hlavně po nakopávaných balonech, ale co nepokryla obrana, zlikvidoval brankář Kubínek. Loko si tak odváží další tři body.

Branky: 13. a 44. Matys, 79. Székely Rozhodčí Huřťák, Mařatka.

Košťálov: Průcha – Piry F., Piry L. , Fejfar, Koldovský T., Palounek, Novák, Baudyš, Sádek, Tulach, Mečíř (Koldovský A., Hák, Hlůže, David).

Loko: Kubínek – Volešák, Třešňák, Matys, Janošec, Vokněr, Vinš, Volejník, Torba, Horáček, Trmík (Kosťun, Grabowski, Bukáček, Mečíř, Székely).

Mladší dorost: FK Košťálov – Loko Č. Lípa 0:1 (0:0)

Velice vyrovnaný zápas byl k vidění v souboji mladšího dorostu. Možná to bylo způsobené tím, že Českolipští svého soupeře ze dna tabulky podcenili a takříkajíc si zahrávali s ohněm. Šancí si oba týmy vypracovaly dostatek, ale oba brankáři, jak domácí Hlůže, tak hostující Kubínek, se místy doslova překonávali.

Hosté mohli jít v prvním poločase do vedení, to by ale musel rozhodčí odpískat jasný faul v šestnátce na Mečíře a následně nařídit pokutový kop, ale nestalo se tak. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se na opačné straně stala stejná situace, tentokráte se provinili proti pravidlům hosté, v pokutovém území byl faulován Doležal a sudí okamžitě ukázal na značku pokutového kopu.

Domácí nabídnutou šanci nevyužili a hned z protiútoku udeřili Českolipští. Vítězství zajistil Lokomotivě Mečíř.

Branka: 74. Mečíř. Rozhodčí: Huřťák, Mařatka.

Košťálov: Hlůže – Machek, Šif, Šmíd, Devátý, Hák, Král, Mečíř, Sádek, Koldovský, Palounek (Piry, Fiedler, Janata).

Loko: Kubínek – Trs, Kačín, Székely, Bukáček, Mečíř, Kulha, Doležal, Stašek, Blažek, Kosťun (Třešňák, Matys).