Hráči se připravují v domácích podmínkách kvůli rekonstrukci stadionu, a pokud to počasí dovolí, rádi též využijí hřiště v Dolní Libchavě, respektive v Sosnové. Na tréninky chodí průměrně osmnáct až dvacet fotbalistů. V prvních dnech se trenéři zaměřili na fyzickou kondici a poté postupně přejdou k práci s míčem.

Přípravu začaly oba dorosty společně, brzy se však jejich cesty rozdělí. Každý fotbalový tým absolvuje před startem sezony nějaké přátelské zápasy, výjimkou nebude ani Lokomotiva.

V sobotu 25. července zajíždí do nedalekého Děčína, kde se od 10 hodin utká s místním Juniorem, jenž hraje krajský přebor. První srpnovou sobotu je čeká turnaj dospělých v Holanech, kde se představí mužstva jako Holany, Tuhaň a Mělník. Dále jsou v jednání utkání s Novým Borem a poslední přípravný duel sehrae Lokomotiva pravděpodobně s výběrem A - týmu Lokomotivy.

Generálku na divizi pak obstará souboj s účastníkem divizní skupiny C, a tím je FK Pěnčín-Turnov. Na jeho půdě je zápas, který sehraje jak starší, tak mladší dorost, naplánován na 8. srpna. Soutěžní ročník odstartují svěřenci trenérů Vávry, Řezáče a Matyse 15. srpna na Kladně. Bude to zajisté těžký začátek, protože Kladenští spadli z České ligy.

Vedení českolipské Lokomotivy se snaží také posílit kádr, v hledáčku je jeden brankář a hráči do pole. „Chtěli bychom divizi udržet i pro další sezonu,“ říká kouč Josef Řezáč. „Z dorostu odcházejí Václav Horáček a Jakub Grabowski, kteří vyztuží řady A-týmu,“ doplňuje Řezáč. „Tímto jim za jejich služby děkujeme a přejeme jim hodně štěstí,“ sděluje na závěr Řezáč.

Pro mladší dorostence bude divize také novou zkušeností a rovněž si tuto soutěž chtějí co nejdéle udržet.

Autor: Michal Šandor