Ve svém prvním vystoupení v domácím prostředí nadstavbové části přivítali novoborští fotbaloví dorostenci zatím druhý celek průběžného pořadí z Pěnčína, se kterým v této sezoně neměli zrovna lichotivou bilanci, neboť obě utkání základní části prohráli.


FC Jiskra Nový Bor
Pěnčín/Turnov 2:0 (1:0)


„Z těchto důvodů bylo naprosto zbytečné mluvit o jakékoli motivaci, protože touha po vítězství byla opravdu veliká,“ přiznal trenér Milan Bubla.
Novoborští se na toto utkání velmi zodpovědně připravovali. „Jsem opravdu rád, že kluci ho zvládli bez vážnějších problémů. Musel jsme však také velmi důrazně upozornit a vyříkat si s hráči naprosto zbytečné chyby, kterých jsme se dopustili v minulém utkání v Pavlovicích.“
Pro dorostence N. Boru je vítězství velkou satisfakcí a především povzbuzujícím dopingem pro další zápasy. Kouč Milan Bubla přistoupil v zápase k několika změnám v sestavě. „Jsem velmi rád, že především zařazení mladého Tomáše Hrušky na postu stopera slavilo úspěch. Chci věřit tomu, že Tomáš konečně pochopil moji strategii a požadavky na něj kladené, protože jeho výkon je odrazem zlepšeného přístupu k tréninkovým jednotkám,“ poznamenal M. Bubla a na závěr řekl: „I když zaslouží pochvalu všichni moji svěřenci, přece jen bych chtěl ještě vyzdvihnout Edu Coufala, Honzu Faltu a Jardu Zifčáka. Jejich současná hra a stabilní forma řadí tyto hráče k největším oporám současného kádru.“


Branky: 29. Zifčák, 85. Šturma.
Sestava: Wendler – Šturma, Hruška, Falta, Novák – Mrhač (88. Kořínek), Flek (46. Lebruška), Coufal, Tóth – Zifčák (87. Knespl), Kudláček (71. Takáč). Trenér M. Bubla.