Zopakovat výkon i výsledek z utkání s českolipskou Lokomotivou, chtějí fotbalisté Dubice, kteří dnes od 16 hodin hostí Novou Ves.

Svěřenci Zdeňka Pětiokého vyhráli v minulém kole na pažitu domácí „bžundy“ 2:0, když se už po patnácti minutách první půle trefil Gorol a deset minut nato z nařízené penalty po faulu na Ráliše zvýšil Dutka.

„Domácí bojovali po celý zápas, nechyběl jim důraz a nasazení, ale naše vítězství, které mohlo být i vyšší, bylo naprosto zasloužené,“ vrátil se k tomuto derby dubický kouč Zdeněk Pětioký. „My jsme hned po skončení tohoto zápasu uvolnily na hostování do Lokomotivy Petra Podrazila a doufáme, že jim ve zbytku podzimních zápasů pomůže jak herně, tak výsledkově.“

Bohužel, radost z výhry Dubickým zkalila smutná zpráva, která přišla v pondělí, tedy pouhý jeden den po utkání: ve věku 80 let zemřel bývalý dlouholetý předseda TJ Spartak Dubice Karel Hajný. „Šéfoval našemu klubu přes třicet let a na všem, co se zde za tu dobu pro fotbal udělalo a vybudovalo, má zásluhu především pan Hajný,“ říkal smutným hlasem Jiří Jelínek, současný předseda Spartaku, jenž právě Karla Hajného před třemi lety ve funkci nahradil…

Malé derby se hraje dnes od 16 hodin v Jabloném, kam míří hráči Starých Splavů. V minulém kole zdolali 2:0 Chrastavu (branky Chlumecký a Pergl), ovšem tak snadný zápas to pro ně nebyl. Sice měli v prvním poločase územní převahu, ale ta koncovka… „A právě s tímhle problémem se potýkáme od začátku sezony,“ kýval hlavou lodivod Vladislav Chmela.

Těsně před pauzou hosté z trestného kopu orazítkovali spojnici Halgašovy brány a následná dorážka dobíhajícího hráče šla těsně vedle pravé tyče. Splavským hodně pomohl gól Chlumeckého ze 73. minuty, protože od té doby byli jednoznačně lepším mužstvem a podnikali jeden rychlý protiútok za druhým. Tři minuty se pak z hranice vápna napřáhl Pergl, jeho prudkou ránu tečoval jeden z chrastavských beků a ta skončila v síti.

V dresu St. Splavů by se mohla již dnes objevit nová posila do útoku. „Na půlroční hostování z Doks k nám přichází Mirek Hliňák,“ potvrdil Vladislav Chmela.