Dubice konečně znovu zabrala. Stráž udolala Splavy

Českolipsko - S odhodláním přerušit sérii čtyř porážek za sebou nastoupil dubický Spartak v 6. kole fotbalové I. B třídy proti rezervě Hrádku nevídaným způsobem. A po čtyřech porážkách konečně slavil vítězství. Stejně se zadařilo vedoucí Stráži, jež hostila okresního soka ze St. Splavů. Tatran Jablonné poprvé vyhrál. Porazil 3:1 silnou Novou Ves!

22.9.2011

Fotbalisté Spartaku Dubice v zápase s Hrádkem. Foto: Deník/Jaroslav Marek

Dubice - Hrádek B
2:1 (2:0)

Už v 1. minutě se v šanci ocitl Bárta, jehož střelu brankář vyrazil. Vzápětí zahrával Hájek přímý kop po faulu na Bártu a z brankové čáry vykopl jeden z hostujících obránců míč daleko od své branky. V 7. min. zastavila obrana hostí aktivního Bártu opět jen za cenu faulu a další přímý kop gólman s námahou vyrazil. Tlak domácích gradoval.

V 15. min. Hruška vyhodil míč na Podrazila, ten své sólo přes půl hřiště zakončil přihrávkou na Ráliše a jeho chytrý lob skončil za zády hostujícího brankáře - 1:0. Domácí pokračovali nadále v nátlakové hře a ve 25. předvedli ukázkovou kombinaci. Kulha dostal přihrávku od Ráliše, posunul balón do vápna na volného Slipčenka, ten ještě přihrál lépe postavenému Bártovi a jeho bomba skončila v šibenici - 2:0!

Hosté měli první šanci ve 32. min., ale střelu Černohorského domácí obrana zblokovala. Hrádek odolával tlaku i za cenu faulu a mezi 35. 38. minutou si vykoledoval tři žluté karty. Při poslední z nich zahrával Hájek trestný kop a brankář Menhart jeho střelu k tyči zázračně vyrazil. Dubice mohla své vedení zvýšit ve 42. minutě, kdy Ráliš dostal výbornou přihrávku za obranu, postupoval sám na brankáře hostí, ale již atakovaný vracejícím se obráncem nedokázal přesně trefit a gólman nohou míč vyrazil.

Druhý poločas si Dubičtí zkomplikovali hned na začátku. Hostům byl odmávaný ofsajd, Škach až příliš pospíchal s rozehrávkou, nahrál na paty Tomáškovi, který s jeho úmyslem nepočítal. Proto se k míči se dostal útočník Hrádku, centr na přední tyč chtěl Podrazil zahrát na rohový kop, ale míč trefil tak nešťastně, že zapadl do Hruškovy branky - 2:1. Hosté převzali iniciativu, ale vyloženou šanci si nevytvořili.

Navíc je v 60. min. oslabil Filip Fujáček, jenž za zbytečný faul ve středu hřiště uviděl druhou ŽK a následovala karta červená. Hrádek začal hrát vabank, nakopával dlouhé míče na své útočníky, domácí obrana se několikrát dostala do úzkých, ale skórovat již hostům nedovolila.

Výsledek mohl v 70. min. zpečetit Bárta. Tomáškovi z 25 metrů sedla neskutečná rána, brankář míč s námahou vyrazil pouze před sebe, k dorážce se dostal Bárta, ale z malého vápna překopl jak ležícího brankáře, tak i prázdnou branku. Přesto Dubice konečně po čtyřech jednogólových prohrách mohla zaslouženě slavit vítězství.

„K utkání jsme nastoupili zdravě nažhaveni s tím, že chceme rozhodnout již první půli, což se nám nakonec podařilo. Druhou půli jsme si zkomplikovali sami, vedeme 2:0 a chtěli jsme někam pospíchat, místo toho abychom podrželi balón. Ale i tak musím kluky pochválit, protože tentokrát bojovali všichni až do konce. V dalším kole zajíždíme k derby na hřiště Lokotky, která se začíná herně zvedat, tak uvidíme, jak se nám bude dařit,“ říkal po utkání domácí trenér Zdeněk Pětioký.

Branky: Ráliš, Bárta - vlastní (Podrazil). Rozhodčí: Šmíd ŽK: 3:5. ČK: Fujáček Filip (Hrádek).
Sestava Dubice: Hruška Podrazil Pětioký, Škach, Tomášek - Gorol (Vodrážka), Hájek, Slipčenko (Székely), Kulha - Ráliš, Bárta.

Stráž p. R. - St. Splavy
2:1 (1:0)

„Byla to dřina, protože hosté makali až do konce, takže jsme za vítězství rádi,“ uvedl sekretář domácího klubu Ladislav Poncar.

Skóre tohoto derby se poprvé měnilo ve 14. minutě. Po rohovém kopu Čonky zakončoval hlavou Synek, který hlavičkou orazítkoval břevno a odražený míč poslal do sítě Karel Cerman - 1:0. Hosté měli smůlu, když dvakrát nastřelili tyč: v 17. min. Chlumecký a deset minut nato i Pergl…

Po obrátce, přesněji ve 48. minutě se hosté dočkali. Trestný kop uzdraveného Jelínka doplachtil na hlavu Chlumeckého a bylo srovnáno - 1:1. Hra měla spád, takže šance se rodily před oběma brankami. Jednu z nich měl po hodině hry domácí kanonýr Věchet, který rozezvučel břevno nad Halgašem. Až pět minut před koncem bylo o vítězi rozhodnuto. Šikovný záložník Jurka vyslal pasem na zteč Věcheta, jenž podél bezmocného brankáře hostujícího mužstva zařídil pátou výhru Stráže 2:1.

Branky: Cerman L., Věchet R. - Chlumecký.
Sestava Stráže: Ondrák - Augusta, Synek, Wurdák, Stejskal, Čonka, Jurka (Olbrich), Lebduška, Cerman K., Roll, Věchet R. Trenér Rudolf Věchet.

Premiérovou výhru v nové sezoně krajské I. B třídy vybojovali hráči Tatranu Jablonné, kteří trochu překvapivě porazili velmi kvalitní mužstvo z Nové Vsi.

Jablonné - N. Ves
3:1 (0:1)

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů,“ konstatoval domácí sekretář Milan Chovanec. „V první půli měli územní převahu hosté, ale střelecky se prosadili pouze jednou, druhá část utkání se jasně odehrála v naší režii,“ doplnil.

Nová Ves se radovala z gólu těsně před přestávkou, když rozehrála rohový kop a ze skrumáže ve vápně Tatranu se s pomocí tečovaného míče trefil Novotný 0:1.

Těžko říct, co domácí trenér Jaromír Hetver naordinoval svým svěřencům v kabině. Každopádně do druhé části nastoupili jako vyměnění: aktivně, bojovně, s chutí. Nová Ves občas zahrozila ze standardek, ale jinak veškerá iniciativa byla na kopačkách Jablonného. Na 1:1 vyrovnal po krásném Netíkově centru parádní hlavičkou Nemeš, následně Netíkova střela olízla horní konstrukci brány a zanedlouho to byl znovu tento agilní hráč, jenž namazal přihrávku nabíhajícímu Ptáčkovi 2:1!

Kuriózní situace nastala pět minut před závěrečným hvizdem. Hostující gólman ve snaze odkopnout „malou domů“ vyběhl mimo velký čtverec, míč však špatně trefil, dostal se na kopačku Nemeše a ten z dobrých 40 metrů lišáckým lobem do opuštěné brány stanovil výsledek na konečných a zasloužených 3:1.

Branky: 60. a 86. Nemeš, 68. Ptáček 45. Novotný. Rozhodčí: Rympler. ŽK: 2:5. Diváků: 60.
Jablonné: Rýdl Liebezeit (40. Vejskrab), Richter, Klodner, Štáfek Nemeš, Pertl, Ptáček, Netík Zeidler, Čermák (85. Uhlíř). Trenér Jar. Hetver.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.