Libiš – Nový Bor
2:5 (0:3)

Hosté z města sklářů zahájili tento duel, k němuž odcestovali již po půl deváté ráno, aktivně a obránci hostitelů se museli od úvodního hvizdu pořádně otáčet. Slibnou šanci po akci novoborského Kubeše nezakončil přesně Stromecký, jehož následně napodobil Lebruška. A to běžela teprve 3. minuta. Tři minuty nato založil další protiútok nestárnoucí Josef Šiner, jenž našel dlouhým centrem Šulce, který poslal míč před branku, a tam byl pohotově Suněk – 0:1!

Novoborští se pak v dalších 20 minutách i nadále vrhli do útoku, byli aktivnější, jenže také občas zapomínali na zadní vrátka, která se domácímu celku několikrát pootevřela, naštěstí bez újmy.

Osm minut před poločasovým hvizdem zvýšil na 0:2 Demke a po něm skŕoval Suněk, který zařídil tříbrankový náskok. Fakt, že hráči Nového Boru museli v neděli brzy ráno vstávat, se projevil po změně stran. Stačila úvodní čtvrthodina a Libiš záhy snížila, navíc v 76. minutě korigovala na 2:3.

Jenže kdo si v tuto chvíli a za tohoto stavu myslel, že si nechá novoborský kouč František Kubáň v tomto letním přáteláku uniknout výhru mezi prsty, zmýlil se!
Nejprve v 80. min. prokázal nesporné kvality M. Šulc, jenž pokořil gólmana čtvrtou brankou, a tři minuty před koncem se musel čevenat libišský brankář, když neudržel balón v rukavicích a Třešňák se mu vysmál – 2:5!

„Kvalitní zápas po všech směrech. Pro nás je dobře, že kluci na hřišti pokračují v tom, co po nich trenér Franta Kubáň neustále vyžaduje: bojovat a střílet góly,“ uvedl sekretář klubu Jiří Obrovský.

Sestava N. Boru: Blumentritt (Szabo) - Šiner, Smeták, Všetečka, Demke, Baťka, Stromecký - Šulc, Kubeš, Suněk, Lebruška, Třešňák, Hruška, Vacek. Trenér Fr. Kubáň, vedocí mužstva R. Blumentritt.