"Byl to náš první přípravný zápas," uvedl pro Českolipský deník holanský trenér Jiří Barvíř. "Trénujeme 2x týdně v České Lípě, a to v úterý na umělém trávníku, pátky věnujeme běhání na atletickém oválu. S přípravou zatím příliš spokojený nejsem, protože účast na trénincích je jednou dobrá, ale následně hodně mizivá," pokrčil rameny kouč Barvíř.

"Vím, že je špatná doba, že téměř celý tým pracuje na směny, takže se trénuje opravdu velmi těžko, a tím pádem můj plán zimní přípravy je prakticky nereálný… Co se průpravných zápasů týče, tak máme domluvené čtyři duely."

V tom prvním Holany o minulém víkendu porazily Českou Kamenici 3:0 (2:0), kdy se střelecky zapsali Jiří Bečvařík, Berounský a Porsch. Následovně se Dynamo utká s FK Cvikov (neděle 19. února od 13.00), poté vyzve tým z Čisté u Mladé Boleslavi (25. 2., 17.00), aby 11. března od 19 hodin nastoupil proti FK Stráž pod Ralskem (I. A třída).

A jaké změny v hráčském kádru můžou fandové a příznivci pátého mužstva podzimní tabulky I. B třídy na jaře čekat? "Stále je to otevřené, nic není jistého," přiznává Jiří Barvíř, jenž roušku tajemství nicméně poodhaluje. "Návrat do českolipské Lokomotivy ohlásil  Leoš Zlatníček a z osobních důvodů, což mě velmi mrzí, by chtěl odejít také Radek Torba. Další, pro mě nemilá věc, je to, že se do Prahy odstěhoval Pavel Nedbal, kterého jsme letos zatím prakticky neviděli. A teď to příjemnější. Z Doks zpátky do Holan se chtějí vrátit bratři Jirka a David Bečvaříkovi. Zatím je vše v jednání, s klubem od Máchova jezera jsme neustále v kontaktu, ale já pevně věřím, že vše dobře dopadne a domluvíme se."

Vedení holanského Dynama v těchto dnech jedná také s Lokomotivou Č. Lípa o příchodu Tomáše Hřebřiny a se Slavojem Dubá (okresní přebor) má domluvené angažmá Miroslava Demetera.
„A úplně tou nejnovější zprávou je, že jsme se v úterý domluvili s českolipským Arsenalem na příchodu dvou mladých hráčů, a to Jana Berounského a Stanleye Franka. Oba mladíci se hned v prvním zápase proti České Kamenici ukázali ve výborném světle, a proto pevně věřím, že budou pro naše mužstvo posilami," zdůraznil Barvíř.

Holany - Česká Kamenice 3:0 (2:0)

Branky: Bečvařík Jiří, Sýkora, Porsch.

Sestava Holan: Vorlíček - Hřebřina, Koleňák J., Mikysa, Sýkora - Šanda, Franko, Serdel, Porsch - Bečvařík J., Bečvařík D. (Berounský, Demeter).