Proto se ve všech duelech hrálo jen o vylepšení pozic týmů v tabulce. Největší pozornost v tomto kole byla upřena na sousedské derby s tradičním názvem Podralské el classico, na které zavítalo 165 fanoušků.

Lokomotiva Česká Lípa B - Dubnice 3:4 (0:2) po pen. 3:4

První poločas byl v režii hostů, kteří šli do kabin s dvougólovým náskokem. V úvodu druhé půle Radošinský přidal třetí branku a vypadalo to na jasnou záležitost pro Dubnici. Jenže závěrečných dvacet minut patřilo domácím, kteří využili chyb hostů a vyrovnali na 3:3. V penaltovém rozstřelu hned první střelu domácí Lokomotivy gólman Mařica chytil, což byl základ k zisku dvou bodů pro Dubnici, jež vyhrála 4:3.

Rudolf Věchet, kouč hostů, po utkání řekl: „Sestavu, kdo na jakém postu bude hrát, si kluci vylosovali sami. Nehráli jsme špatně, jen ten závěr nám nevyšel a byla velká škoda, že jsme ztratili výhru v samém závěru. Nyní si dáme pauzu, trénovat začneme 14. července a budeme se snažit dobře se připravit na okresní přebor."

Branky: 65. Horáček Václav, 80. Vnuk Radovan, 89. Pelc Martin - 17. a 55. Radošinský Pavel, 26. Štípek Marek. Rozhodčí: Folk Miroslav - Jánský Josef, Chládek David. ŽK: 1:1.
Dubnice: Mařica - Bradáč, Procházka, Kysela, Suske - Radošinský, Štípek, J. Závodský, Tschervenka - Svítek, Jemelka (Karel Vrána, Bušta).

Noviny pod Ralskem - Mimoň B 4:3 (2:2) po pen. 3:1

V tradičně přátelsky vyhecovaném podralském derby, na které přijela dohlédnout pětice rozhodčích (!), se do dvoubrankového vedení dostali domácí, a to po brejkových situacích Heindörfera a Lundáka. Mimoňským se podařilo díky Matuškovi a krásné střele do šibenice Daniela Marka do přestávky srovnat.

Po změně stran se o zvrat hostí postaral Matušek a zdálo se, že o osudu derby je rozhodnuto. S tím se ale odmítl smířit nestárnoucí fotbalový „básník" Pavel Slejška. Ten v 85. minutě nastoupil po dvouleté pauze k soutěžnímu mači a stačily mu dvě minuty pobytu na hřišti k tomu, aby výstavní trefou vymetl „pavučinku" v brance Mimoně. Stejný hráč poté ukončil přesnou střelou k tyči i dramatický penaltový rozstřel.

Branky: 3. Heindörfer Martin, 19. Lundák Michal, 87. Slejška Pavel - 26. Matušek Patrik, 44. Marek Daniel, 70. Matušek Patrik. Rozhodčí: Paulus Petr - Böhme Ladislav, Mengr Jiří, Pospíchal Jaroslav, delegát: Volf Pavel. ŽK: 1:1. Diváků: 165

Zahrádky - Tuhaň 3:1 (3:0)

Zahrádečtí o svém vítězství rozhodli již v první části utkání, kdy se čistým hattrickem blýskl Ondřej Moravec. Tuhaň sice po obrátce snížila, ale domácí si výhru pohlídali.

Branky: 15., 16. a 29. Moravec Ondřej - 56. Beneš Martin. Rozhodčí: Švec Martin - Švec Jaroslav, Hrbáček Jan. ŽK: 2:5. Diváků: 50.

Okna - Nový Oldřichov 0:2 (0:0)

Katem domácího mužstva se stal nejstarší muž na hřišti, 43letý zkušený fotbalista Pavel Věchet, který po pauze dvěma góly v rozmezí devíti minut rozhodl o výhře Oldřichova.

Branky: 48. a 57. Věchet Pavel. Rozhodčí: Táborský Josef - Řezáč Josef, Volf Pavel. Diváků: 30.

Jestřebí - Brniště 3:2 (1:2) po pen. 5:4

Jestřebí - Brniště 3:2. Jestřebský střelec Šmejkal přijímá gratulaci od Karase.Hrál se klidný fotbal. Hosté udělali už ve 4. minutě chybu a domácí vedli. Ve 30. Větrovský srovnal a tři minuty před poločasem otočil skóre na 1:2 M. Kopecký. Po hodině hry srovnal domácí Šmejkal a k vidění byly další šance na obou stranách, ovšem bez efektu. Nakonec došlo na pokutové kopy, ve kterých byli domácí úspěšnější, neboť Brniště jednu penaltu neproměnilo.

Branky: 4. Švec Michal, 61. Šmejkal David - 30. Větrovský Martin, 42. Kopecký Michal. Rozhodčí: Nešněra Filip - Špáta Vladimír, Poppr Zbyněk. Diváků: 40.
Brniště: Svoboda - Luft Petr - Trégr J., Gutkais, Luft David - Trégr M., Stand P. (46. Kvasnička), Větrovský, Kopecký M. - Zelenka J., Luft Pavel ml. Trenér: Pavel Horáček.

Kunratice - Horní Libchava 3:1 (2:1)

Branky: 16. Fanta Jiří (pen.) 31. Fanta Ivan, 83. Kadlec Pavel - 44. Pospíšil Ondřej. Rozhodčí: Poppr Zbyněk - Špáta Vladimír, Nešněra Filip. Diváků: 30.

Lindava - Pertoltice 7:0 (4:0)

Branky: 10., 12. a 85. Tima Václav, 22. Dvorský Jakub, 32., 68. a 76. Nýdrle Michal (pen.). Rozhodčí: Kapoun Karel - Švec Jaroslav, Böhme Ladislav. ŽK: 4:3, ČK: 1:1 (81. Bosák Pavel 75. Škváro Milan). Diváků: 30.