Hodně emotivní zápas se odehrál v rámci 5. kola nejvyšší okresní fotbalové soutěže na hřišti Sosnové, kam přijela Horní Police. Hlavní arbitr Karel Kapoun zde ukázal celkem 11 žlutých a jednu červenou kartu.

Jedno vyloučení bylo k vidění také v Dubé. Hříšníkem se stal bukovanský gólman Fišer, jenž hrubě urazil asistenta rozhodčího.

Sosnová - Horní Police 3:2 (0:2) po pen.: 3:2

V první půli by si na domácí nikdo nevsadil, protože Horní Police dvě hrubky obránců potrestala a do poločasu mohla přidat třetí gól, naštěstí pro Sosnovou brejk Kaliny gólman Janovský zmařil. „V kabině jsem musel opravdu hodně zvýšit hlas, abychom se probudili, protože k utkání jsme přistoupili až moc profesorsky," přiznal hrající trenér Milan Slipčenko.

Po obrátce odcentroval do malého vápna domácí Volf, jeden z obránců plácl do míče rukou a sudí Kapoun nařídil penaltu, s čímž hostující lavička hlasitě nesouhlasila.

„Od přestupku jsem stál necelé čtyři metry, takže jsem viděl všechno velmi dobře a nebylo o čem diskutovat," odpověděl na dotaz Deníku hlavní arbitr Karel Kapoun. Od té doby se ale začalo na hřišti jiskřit. „Zavládly silné emoce, a proto rozhodčí měli hodně těžkou úlohu. Ale zvládli to velmi zkušeně," poznamenal Slipčenko. Deset minut před koncem emoce v Sosnové vygradovaly. Hostující Flieger mimo souboj o míč udeřil prudce do prsou Hamatu, ten se svalil na trávník a provinivší se „rebel" byl vyloučen.

Branky: 53. Hamata (pen.), 55. Ladra - 2. Kalina, 30. Flieger. Rozhodčí: Kapoun, ŽK: 6:5, ČK: 0:1 (80. Flieger). Diváků: 50.

Dubice - Kravaře 4:1 (1:1)

Spartak si ve druhé polovině utkání vypracoval převahu, které hostující obrana odolávala jen za cenu faulů, aby po jednom z nich zvýšil z penalty Dutka na 3:1. A když si na Hájkův roh naskočil hlavičkující Pergl, bylo o vítězi rozhodnuto.

Branky: 7. Székely, 47. Hájek, 62. Dutka (pen.), 72. Pergl - 12. Šena. Rozhodčí: Řezáč. Diváků: 60.
Sestava Dubice: Pětioký - Székely, Dutka, Pergl, Patka - Gorol (Šincl), Podrazil, Hájek, Třešňák - Bárta (Kovachki), Škach.

Dubá - Bukovany 2:1 (1:1)

Slavoj hrál v prvních 30 minutách nervózně a po faulu proměnili hosté penaltu. Do přestávky však srovnal Šverma, což domácím pomohlo a po přestávce svůj herní projev zlepšili. Čtyři minuty před koncem utekl obraně Vokolek, který otočil stav. To neunesl gólman Tomáš Fišer, jenž hrubě počastoval asistenta rozhodčího Chládka a musel předčasně do šatny. Dubá náskok udržela a získala důležité tři body.

„Pokud hráči dají do fotbalu celé své srdíčko, bojují o každý míč a nevynechají ani jeden souboj, tak sami vidí, že to funguje," pochválil své mužstvo trenér Jakub Fliegel.

Branky: 36. Šverma, 86. Vokolek - 28. Samek M. (pen.) Rozhodčí: Poppr, ŽK: 1:0, ČK: 0:1 (86. Fišer). Diváků: 50.
Sestava Dubé: Dvořák - Drahoňovský, Jakub Sloup, Franěk, M. Soukup - Drunecký (71. Rejzek), Šverma, Heptner, Demeter - Šíma (90. Malčík), Vokolek.

Dubnice - Svor 3:1 (2:0)

Domácí kouč Rudolf Věchet mohl být spokojený s tím, že jeho svěřenci dotáhli utkání do vítězného (tříbodového) konce. „Svor byl hodně nebezpečný, zvláště nestárnoucí Jarda Barvíř řádně zlobil, ale podržel nás brankář Radošinský a konečně se rozstřílel Radek Suske," těšilo domácího trenéra.

Branky: 18. a 35. Suske, 76. Novák - 61. Heřmánek T. Rozhodčí: German, ŽK: 2:2. Diváků: 100.

Dolní Libchava - Žandov 1:4 (0:1)

Branky: 60. Kaňkovský - 31. Miko, 48. a 89. Džudža, 80. Šlechta (pen.). Rozhodčí: Folk. Diváků: 40.

Loko Česká Lípa A - Stružnice 1:0 (0:0)

Branka: 49. Česenek. Rozhodčí: Volf, ŽK: 1:1.

Zákupy - Jestřebí (odloženo na 28. září)