Domácí nováček si před více než stovkou fanoušků poradil s nebezpečným Rozstáním a po výhře 2:0 si připsal tři body do tabulky. Podobně úspěšně vstoupil do sezony nově vytvořený tým Doksy B, jenž ve Starých Splavech zdolal rezervu Mšena.

Hodně mizerný vstup do sezony zažily Zákupy. Na domácím stadionu prohrály ostudným výsledkem s nováčkem z Jenišovic. Lokomotiva Česká Lípa nestačila na Pěnčín, kde totálně zaspala první poločas.

Doksy B - Mšeno B 1:0 (1:0)

Půlhodinová smršť útoků se valila na branku Mšena. Celý domácí tým útočil a nedal soupeři šanci. V 6. min. vystřelil ze 30 metrů Jakub Beránek bombu na Braniše, od něj se míč odrazil do pole a Jan Beránek hlavou vstřelil jediný gól utkání. Domácí si zasloužili vyhrát, vždyť kolik toho v I. půli ještě neproměnili (oba Beránkové, Doubrava, Švarc).

Hosté postupně hru vyrovnali a v 72. min. Doksům zatrnulo. Počta střílel ze střední vzdálenosti a překonaného Halgaše zastoupil Bartoň, jenž vykopával balón z brankové čáry. V tomto čase hoši ze Mšena (Veselouš, Pokorný, Počta) začali častěji ohrožovat branku domácích, naštěstí vyrovnání se nedočkali

Trenér domácích Vladislav Chmela zápase zhodnotil: „V první půli jsme měli dostatek šancí, v té druhé jsme si přestali přihrávat, soupeř začal běhat a nenechal nám tolik prostoru jako v první půli."

Branka: 6. Beránek Jan. Rozhodčí: Mareček Pavel, ŽK: 1:1. Diváků: 50.
Doksy B/Staré Splavy: Halgaš - Miler, Bartoň, Vítek, Jantač, Šimon Martin, Švarc, Balík, Beránek Jakub, Beránek Jan, Doubrava (Prskavec, Skála, Jakša). Trenér: Vladislav Chmela.

Holany - Rozstání 2:0 (1:0)

Holany - Rozstání 2:0 (1:0). Největší příležitost prvního poločasu měl domácí Nedbal, který šel sám na branku soupeře, ale pak zbytečně zasekl akci a čekal na své spoluhráče, aby následně finální přihrávku pokazil. Natěšení fandové se dočkali v 41. minutě. Novic v dresu Dynama Václav Serdel přesně odcentroval na hlavu Bečvaříka a v Holanech vypukla nefalšovaná euforie 1:0! Hosté se první obrovské šance dočkali v poslední minutě, to Husák přehodil vyběhnuvšího Pavlíčka a míč na brankové čáře odvrátil Koleňák.

Rozstání vstoupilo do druhého poločasu aktivněji a snažilo se o vyrovnání, jenže defenziva Holan fungovala na jedničku a soupeře do žádných šancí nepouštěla. Naopak udeřilo na druhé straně. Souček přeloboval obranu a Torba v klidu uklidil míč 2:0!

„Domácí byli u všeho dřív byla na nich vidět větší chuť za výhrou," přiznal Jiří Mužák, trenér Rozstání.

Domácí kormidelní Jiří Barvíř byl po duelu naprosto spokojený. „Vstup do krajské soutěže se nám vydařil, vyhráli jsme a já za to musím klukům poděkovat. Vše zvládli na jedničku, zápas odbojovali a přistoupili k němu zodpovědně. Myslím si, že jsme byli lepším týmem a že tři body zůstaly zaslouženě v Holanech."

Branky: 41. Bečvařík, 66. Torba. Rozhodčí: Havel, ŽK: 1:2. Diváků: 100.
Holany: Pavlíček - Kočí, Koleňák, Mikysa, Nedbal (87. Kraus) - Šanda (83. Mašek Vl.), Torba, Serdel, Souček, Sýkora (65. Fořtík) Bečvařík. Trenér: Jiří Barvíř.

Sokol Pěnčín – Loko Česká Lípa 5:1 (4:0)

Lokomotiva vstoupila do utkání velmi aktivně a během první desetiminutovky si vytvořila tři šance. Ani jedna ovšem nezamířila mezi tři tyče, a tak se do hry dostal také Pěnčín, kterému se povedly dva brejky a díky Matějíčkovi domácí vedli 2:0. Vedení Pěnčín uklidnilo a měl více ze hry. Zdražil navýšil na 3:0 a hrálo se již v režii pěnčínského nováčka.

Hosté sice zahrozili po dlouhém autu, ale byl to Mendlík, který upravil na 4:0 a do kabin se šlo za jasného stavu.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala, ale zbytečné ztráty a nepřesnosti v rozehrávce bránily českolipskému celku ve zdramatizování zápasu. V 62. minutě navíc vstřelil svou druhou branku domácí Zdražil a jeho tým už pouze kontroloval hru. Lokomotiva se přece jen dočkala odměny za snahu v podobě branky Petra Lebdušky, ale tento jediný gól na body nestačil.

Před tímto utkáním vedoucí mužstva Jan Horáček na dotaz Deníku, s jakým cílem vstoupí Lokomotiva do sezony, uvedl: „Chtěli bychom bojovat o příčky nejvyšší, samozřejmě, ale je teprve začátek, takže až čas ukáže, jak na tom hráči opravdu jsou. Je také dost důležité, aby se fotbalem bavili, zároveň však chceme, aby byli zodpovědní."

Branky: 12. a 28. Matějíček, 33. Zdražil, 37. Mendlík, 62. Zdražil – 76. Lebduška. Rozhodčí: Poživil.
Pěnčín: Semenský – Lhoták, Bárta, Mendlík, Žďárský (69. M. Škréta), Matějíček, Zdražil (64. Gábr), Janeček, J. Škréta, Kotrman, Šerpál (81. J. Škréta). Trenér: Radoslav Kotrman.
Lokomotiva: Podešva – Horáček, Vlk, Šindelář, Starý, Zlatníček, Beneš (56. France), Lebduška, Kliment, Tomášek, Spilka. Trenér: Radek Novák.

Zákupy – Jenišovice 0:8 (0:5)

Hlavním katem domácího mužstva se stal Miroslav Vavřich, autor čtyř gólů Jenišovic. Kanonádu hostí na Stadionu Emila Zátopka zahájil v 8. minutě Bangha a zakončil ji dvě minuty před koncem utkání zmiňovaný Vavřich.

„Soupeř si s námi dělal, co chtěl a my jsme proti němu prakticky neměli žádnou šanci," nehledal výmluvy trenér a zároveň předseda zákupského klubu František Březina. „V současnosti máme na tuto krajskou soutěž příliš mladé mužstvo, chybí v něm zkušenější hráči a střelci. S výkonem, jaký jsme teď předvedli, bychom neměli asi ani na okresní přebor."

V zákupském kádru během léta skončili Jakub Vinš a Moravčík (do Stráže pod Ralskem), s fotbalem se dobrovolně rozloučil talentovaný střelec Josef Štummer, jenž se údajně chce věnovat bojovým sportům.

Branky: 8. Bangha, 21., 27., 63. a 88. Vavřich Miroslav, 35. a 43. Randák, 78. Resl. Rozhodčí: Klimt Pavel. ŽK: 1:0. Diváků: 50.
TJ Zákupy: Kopřiva – Dufek, Synek, Štefan, Jerson – Dostál, Pohorský, Březina, Miškovský – Jakeš, Havránek (Kasinec st., Kasinec ml., Číž.

Další výsledky I. B třídy západ:

Přepeře - Hrádek B 6:0
Bulovka - Hodkovice 2:2
Frýdlant B - Osečná 4:1

Příští kolo:Jenišovice – Pěnčín, Mšeno B – Přepeře, Hodkovice nad Mohelkou – Doksy B, Osečná – Bulovka, Rozstání – Zákupy, Hrádek B – Dynamo Holany, Loko Česká Lípa – Frýdlant B