Tři zápasy, šest bodů. Taková je současná bilance fotbalistů FC Nový Bor, kteří dosud neprohráli, na úvod sezony v divizní skupině C.

V sobotu přivítali Sokol Jablonec nad Jizerou a po 90 minutách si připsali cennou výhru 2:1!

„Tomuto utkání předcházela smutná událost. Ve středu jsme se navždy rozloučili s naším kamarádem, sportovcem a oddaným fanouškem Romanem Stromeckým, před sobotním zápasem na stadionu jsme všichni společně uctili jeho památku a hráči si pak dali za cíl na jeho počest utkání s Jabloncem vyhrát," informoval sekretář Jiří Obrovský.

Nový Bor - Jablonec nad Jizerou 2:1 (1:0)

Domácí začali parádně. Již v páté minutě chyboval gólman Farský a Halbich z úhlu do prázdné branky pohodlně skóroval 1:0. Novoborští takový začátek potřebovali, uklidnili se, ale hosté také neponechávali nic náhodě. Bojovali, snažili se o kombinační hru a Krejčíkem dokonce nastřelili tyč. Za chvíli musel prokázat své umění gólman Blumentritt před nebezpečným Štemberkem. Do přestávky se skóre 1:0 nezměnilo.

Po změně stran chtěli Jablonečtí vyrovnat, zatlačili soupeře a měli i šance, přičemž tu největší spálil Štemberk.

Klíčový moment duelu přišel deset minut před koncem. Gólman Farský chybně rozehrál balón, jehož se zmocnil Mach a ten podruhé rozjásal skvělé fanoušky 2:0.

Hosté se aspoň jednoho gólu také dočkali. Za tři minuty totiž Šimoník fauloval ve vápně jabloneckého Helma a Krejčík nařízenou penaltu proměnil 2:1.

V závěrečných minutách si Novoborští jednobrankový náskok bezpečně pohlídali, do tabulky si připsali tři cenné body a po skončení zápasu poděkovali fantastickým divákům parádní „děkovačkou".

Domácí trenér Lukáš Plšek zhodnotil utkání následovně: „Byl to vyrovnaný zápas s množstvím šancí před oběma brankami. O naší výhře rozhodly soupeřovy dvě hrubé chyby, které jsme potrestali. Velký dík ale patří fanouškům, kteří jsou v Novém Boru fantastičtí a vytváří tu nezaměnitelnou fotbalovou kulisu. Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát nejenom pro ně, ale i pro pana Romana Stromeckého."

V následujícím kole (neděle) jede FC Nový Bor do Trutnova.

Branky: 5. Halbich, 80. Mach - 83. Krejčík (z pen.). Rozhodčí: Vojtěch. ŽK: 4:2. Diváků: 158.
Nový Bor: Blumentritt - Mach, Čurgali, Devátý, Broschinský, Janů, Kubeš, Pekař, Kotiš, Kučera, Halbich (Prieložný, Šimoník, Hoke, Hauer, Černý). Trenéři: Vl. Jeníček, L. Plšek.
Jablonec: Farský - Zemánek, Halama, Drozd, Žemba (78. Chropůvka) - Sedláček (38. Helm), Rozkovec, Krejčík, Linka (82. Kozel) - Povr, Štemberk. Trenér: Emil Šafář.