Pokutou 5 000 korun potrestala Disciplinární komise FAČR Řídící komise pro Čechy (ŘKČ) na svém zasedání v minulém týdnu divizní fotbalový klub FC Nový Bor za disciplinární přečin „Porušení povinností pořádajícího klubu".

Důvodem bylo chování domácích diváků před, v průběhu a po duelu mezi FC Nový Bor a Nymburkem dne 15. října (1:2). „Při společném odjezdu za doprovodu hlavního pořadatele byla zjištěna závada na vozidle delegáta utkání, kde mu byla upuštěna zadní kola," píše se v popisu přestupku.

Kromě pětitisícové pokuty musí novoborský klub uhradit částku 500 korun jako poplatek Disciplinární komisi FAČR ŘKČ.

„Mrzí nás, že došlo k potrestání a zároveň k poškození jména našeho klubu, a to zejména proto, že do té doby byly na naše fanoušky dobré reference," vyjádřil k disciplinárnímu trestu sekretář Jiří Obrovský.

Nový Bor - Velvary 1:0 (0:0) po pen. 5:4

Novoborští hráči po porážce na Meteoru Praha (1:4) tentokrát přivítali nováčka Sokol Velvary.

„Přestože se před zápasem mohlo zdát, že to bude lehký zápas, opak byl pravdou. Pravdou je, že jsme měli víc příležitostí, jeden gól nám nebyl uznán, na druhou stranu nás opět několikrát podržel gólman Dan Blumentritt," přiznal sekretář Obrovský.

A tak došlo na, pro Novoborské, tradiční penaltový rozstřel.

„V něm se nám dařilo více jak soupeři, vyhráli jsme 5:4, když nám jednou uletěl míč nad branku, Velvarům hned dvakrát. To znamená, že po dvanácti zápasech máme devatenáct bodů a jsme na osmém místě," doplnil Jiří Obrovský.

Rozhodčí: Svoboda, ŽK: 1:0. Diváků: 120.
Nový Bor: Blumentritt - Šimoník, Hauer, Svoboda, Mach, Hoke (40. Pekař), Broschinský, Kubeš (75. Sluka), Devátý, Černý, Stromecký. Trenér: Vladimír Jeníček.

Další výsledky divize B:

Sokol Brozany - SK Úvaly 4:1 (2:1)

Mostecký fotbalový klub - Baník Souš 0:5 (0:3)

Hostouň - FK Neratovice-Byškovice 2:3 (2:0)

SK Český Brod - SK POLABAN Nymburk 1:3 (1:2)

Sokol Libiš - SK Štětí 0:1 (0:0)

SK Kladno - FK Meteor Praha 2:0 (1:0)

Rakovník - Chomutov 0:4 (0:2)

Divize B.Zdroj: Deník