Od 12. minuty se hosté také odhodlali k napadání domácí rozehrávky a Baník poznal, že nejsou odevzdáni osudu. První nebezpečnou akci Boru začali Kubeš se Šulcem a k nim se postupem času přidal i Müller a další. Na hrotu pracoval neúnavně M. Červeňák. Domácí, i když měli více míč na svých kopačkách, se k ničemu vážnějšímu nedostávali.

Souš - Nový Bor 3:1 (2:1)

Jen jedna střela proletěla kolem tyče.Ve 13. minutě po rychlém protiútoku v podání dua Müller Kubeš zakončil střelou vedle domácí branky Červeňák. Ve 14. dostali výhodu trestného kopu domácí asi z 25 metrů, ale k žádnému vážnému ohrožení novoborské branky nedošlo. V 18. minutě už bylo hůře. Souš zastavila na své polovině hostující útok, domácí přešli po křídle, jeden z hráčů poslal centr před branku a jeho nikým nekrytý spoluhráč prudkou střelou rozvlnil síť za Blumentrittem 1:0.

Od této chvíle svěřenci Františka Kubáně ještě více přidali a odvážili se k větší herní aktivitě. Byli i blízko k vyrovnání, když se na pravém křídle uvolnil Kubeš, proti kterému vyběhl domácí brankář a Kubeš trefil jeho tělo. Další střelecký pokus měl Červeňák, ale také jeho střelu chytil domácí gólman.

Ve 31. minutě přišla rychlá akce po levé straně, kterou připravil Šulc, až do vápna zatáhl míč Demke a tak, jako v přípravném zápase proti Děčínu, střelou po zemi na zadní tyč nedal domácímu brankáři šanci 1:1! Za dvě minuty však bylo Novoborským hodně smutno. Při bránění ve vlastním velkém čtverci faulovali a rozhodčí neváhal nařídit penaltu…

Jenže smutek se záhy změnil v radost po zákroku brankáře Blumentritta, který střelu k tyči chytil! Tři minuty před poločasem měl Nový Bor opět blízko ke gólu, ale Červeňák pálil vedle, a tak to, co se nepovedlo hostům, to se podařilo domácím, kteří poslali z pravé strany centr před branku a volný hráč hlavičkoval přesně 2:1.

„Škoda toho gólu těsně před poločasem, zejména když to je v době, kdy jsme byli domácím více než vyrovnaným soupeřem," konstatoval sekretář Jiří Obrovský.

Do II. půle naskočila novoborská družina se snahou o vyrovnání a na souškou bránu se valil jeden útok za druhým. Dobré šance měli Kubeš, Červeňák a střídající Stromecký. A pak přišlo další zaváhání v obraně hostů: místo jednoduchého odkupu balónu jeden z beků fauloval a na světě byla druhá penalta, kterou už domácí proměnili 3:1.

„V obraně jsme udělali několik chyb, ale určitě jsme herně nezklamali a hlavně ve druhém poločase jsme byli lepší než domácí. Prostě hra dobrá, výsledek špatný," konstatoval sekretář FC Nový Bor Jiří Obrovský st.

Branky: Karban, Štípek, Jamrich (PK) - Demke. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Pechanec. Diváci: 150.

Sestava Nového Boru: Blumentritt - Müller,Vlk, Svoboda, Bartoš, Kubeš, Šulc, Švec, Lebruška, Demke, Červeňák (Brož, Stromecký). Trenér Kubáň, asistent Szabo.