„Zůstávám v Mimoni, i když jsem se hodně vážně rozhodoval, zda raději nemám odejít,“ přiznává Šimek, který s mužstvem zahajuje letní průpravu právě dnes. „Chtěl bych trénovat třikrát týdně – pondělí, středa, pátek. Ale uvidí se, kolik hráčů vůbec bude k dispozici,“ pokrčí rameny.

Jisté je, že se v kádru Mimoně už neobjeví zkušená hráčská dvojice Stanislav Kadlec, Petr Jeník. Oba se totiž dohodli s konkurenčními Doksy. „To jsem fakt nečekal. Manažer Feher mně totiž ujišťoval, že je s nimi dohodnutý, že zde zůstanou i na podzim. Ale bohužel, jak sám víte, všechno je jinak,“ zamračí se Šimek.

Miroslav Feher včera odpoledne na toto téma uvedl, že je velice zklamaný. „Těsně po sezoně mi Petr i Standa řekli, že se jim v Mimoni líbí a že tady zůstanou i nadále. Zhruba před deseti dny jsem s oběma mluvil znovu. Říkali, že ještě nejsou zcela rozhodnuti, ať jim dám čas a zavolám za týden. No, a pak se od vás z novin dozvím, že jsou na přípravě v Doksech… Za takovéto jednání mě oba velice zklamali a ještě si s nimi budu chtít určitě promluvit z očí do očí,“ sypal ze sebe manažer Feher.

Kdo by měl oba „dezertéry“ nahradit? „Všechno se to bude odvíjet od pondělního tréninku. V hledáčku některá jména mám, ale nejprve se musím domluvit s trenérem Šimkem. Jisté je, že se z hostování v Novinách vrací Vašek Konopiský.“