Velice zajímavou podívanou slibuje nedělní fotbalové derby v rámci I. B třídy mezi Tatranem Jablonné a vedoucím týmem soutěže, Arsenalem Č. Lípa B. Na podzim skončil vzájemný duel těsnou výhrou Českolipských v poměru 1:0.

Jak tomu bude zítra? „Na utkání se pochopitelně těšíme, protože mužstvo Arsenalu je nekvalitnější celek soutěže, a my bychom chtěli předvést před našimi diváky kvalitní výkon,“ předesílá Jaromír Hetver, trenér domácího Tatranu.

Jablonné v minulém kole doma klopýtlo s Krásnou Studánkou 1:2, Lípa se namlsala díky rekordní výhře nad Velkým Valtínovem v poměru 10:0!
„Ale ano, možná jsme se těmi deseti góly, jak říkáte, namlsali, ale už je to pryč. Teď je před námi další důležitý zápas,“ přiznává bez okolků kouč českolipské zálohy Rudolf Věchet.

Taktiku neprozradí

Domácí tým má ale na jaře slušnou formu. S jakou taktikou proti favoritovi od Ploučnice nastoupí? „Taktiku si zatím nechám pro sebe, protože máme několik zraněných hráčů a z toho musíme vycházet,“ říká opatrně lodivod Hetver a jedním dechem dodává, že před týdnem vyloučený Richter naštěstí dostal jen podmíněný trest, takže bude proti Arsenalu k dispozici.

„My jsme kompletní. Nemáme žádné šrámy na těle ani na duši, a na duel se moc těšíme,“ je tradičně dobře naladěný R. Věchet, který nepředstírá, že by po konzultaci s trenérem A–mužstva Pavlem Hradiským rád využil i některé divizní hráče. „Do Jablonného pojedeme vzhledem ke kvalitám domácího mužstva s respektem, ale s jasným cílem – zvítězit. Doufám, že na utkání přijde co nejvíc fanoušků a že bude k vidění oboustranně velmi dobrý zápas,“ přeje si Rudolf Věchet.

A s jakým výsledkem bude spokojen Jaromír Hetver? „Jestliže naše mužstvo potvrdí formu z posledních zápasů, nemám o výsledek obavy,“ odpověděl diplomaticky. Utkání v Jablonném začíná v 17 hodin.