První herní test v letošní letní přípravě čeká na třetiligové fotbalisty českolipského Arsenalu dnes dopoledne v Turnově, kde se utkají s místním divizním celkem FKP.

„Na zápas bude nominováno dvacet hráčů a všichni zasáhnou do hry,“ předesílá Pavel Hradiský, lodivod A–mužstva. Momentálně jich má k dispozici šestadvacet, navíc včera odpoledne se na tréninku ve Sloupu objevili další dva: Petr Řehák a Vojtěch Trup, oba z Mostu.

„Petr je levý obránce, Vojta levonohý záložník. V sezoně hráli za divizní béčko, tak si je chceme vyzkoušet u nás,“ konstatuje kouč Hradiský, který v týdnu společně s asistentem Jeníkem vedl čtyři tréninky.

PROHLÉDNĚTE SI FOTKY Z PŘÍPRAVY ČESKOLIPSKÝCH HRÁČŮ

„V úterý byl jen takový seznamovací, ve středu na hřišti ve Sloupu jsme zvolili kondiční trénink s míčem, čtvrtek patřil běhání na dráze a posilovně na stadionu v Zákupech a včera jsme se opět přesunuli do Sloupu na předzápasovou herní průpravu,“ vypočítává lodivod Arsenalu, jenž si podle svých slov na přístup hráčů k přípravě nemůže stěžovat.

„S klukama se mi pracuje opravdu dobře, makají poctivě, protože vědí, že každý z nich má šanci se dostat do základu.“

Pavel Hradiský by chtěl dvacetičlenný kádr pro A–tým uzavřít po zápase s Viktorií Žižkov, tedy za týden v neděli. „Pak už nás totiž čeká pohár s Děčínem, přes který bychom chtěli postoupit, protože přivítat v dalším kole na našem stadionu mistrovskou Slavii Praha, to by bylo přece krásné, ne?“

Zápas v Turnově začíná dnes v 10.30.