O tomto víkendu hráči absolvují soustředění v Zákupech a poté už přijdou na řadu také přípravné zápasy. Ten první už v pondělí od 18 hodin v Jablonném, kde se utkají s německým Neugersdorfem.
Z hráčů, kteří v minulé sezóně oblékali českolipský dres, se prvního tréninku zúčastnili: Oldřich Meier, Jan Chadraba, Josef Štálík, Petr Silný, Jan Broschinský, Karel Vrabec, Jakub Mičkal, Karel Kaňkovský, Michal Parys, Vladimír Hradecký, Michal Zeman. S „áčkem“ se připravují rovněž hráči B-týmu David Bečvařík a Martin Švec. Z dorostu pak Zdeněk Brož a Ondřej Picek.

Na úvodním tréninku byl i nový trenér Daniel Korda, který poskytl rozhovor spolupracovníkovi sportovní redakce Českolipského deníku Michalu Šandorovi. Ten oslovil nového kouče České Lípy několika otázkami.

Proč jste si vybral jako další angažmá Českou Lípu?
Já bych řekl, že jsem si ji nevybral jenom já. Přišla nějaká nabídka po konzultaci s panem Rysem. Víte, že jsem už tady před rokem působil. Dostal jsem i jinou nabídku a zvažoval jsem, co dál. Nabídka České Lípy mě oslovila. S panem Rysem jsme spolupracovali už několikrát na různých pozicích a vždycky to fungovalo, takže si myslím, že i tady by to mohlo fungovat. Česká Lípa je navíc tradiční klub, který má nějakou historii. Je to mužstvo, které by mělo ve třetí lize hrát zajímavý fotbal. Na fotbal tady chodí hodně lidí, což je důležité.

V České Lípě jste již působil na konci sezony 2009/2010 a spolu s panem Rysem měli za úkol zachránit mužstvo v ČFL. S jakým cílem půjde do následujícího ročníku?
Budeme se snažit postavit mužstvo, které by se pohybovalo ve vyšších patrech tabulky než v prvních dvou sezonách. Není to jednoduché přijít z divize do třetí ligy, o tom se všichni přesvědčili. Chtěli bychom se pohybovat v první polovině tabulky. Jak se to nakonec povede sestavit a jak to bude vypadat, to ukáže až čas.

Hrajícím asistentem byl zvolen Petr Silný. Proč došlo k tomuto kroku? Nechtěl jste spíš k sobě někoho na lavičku?
Zvažovaly se různé možnosti a takovéto spojení nám přišlo nejvhodnější. Petr zvažuje tu možnost, že jeho herní vytížení nemusí být úplně stoprocentní. Má o to zájem a navíc je to zkušený hráč, který si už něčím prošel a o mužstvu ví opravdu hodně. Myslím si, že by to mohlo být ku prospěchu věci.

Fotbalisté absolvují o víkendu soustředění v Zákupech. Na co se nejvíce zaměříte?
V tuto chvíli to bude nabírání fyzické kondice, sehrávání. Nebude to jenom o běhání. Myslím si, že se dostaneme i ke hře s míčem. Určitě chceme dávat mužstvo dohromady, to je první úkol.

V minulé sezoně jste působil ve funkci sportovního manažera v Písku. Jaký je rozdíl mezi funkcí trenéra a sportovního manažera?
Jako trenér trénujete a jako sportovní manažer děláte všechny věci okolo. Měl jsem tam na starost jak mládež, tak i A-mužstvo. Byl to zase pohled z jiné strany, ale když si zase stoupnu zpět na lavičku, tak mě to hodně táhne zase k fotbalu.

 Co vám vyhovuje víc?
Myslím si, že jsem spíš trenér. V Písku to byla taková shoda okolností, že jsem klub posunul někam jinam. Šlo tam také o sportovní třídy a sportovní centrum mládeže, což se v Písku podařilo. Vždycky jsem ale cítil, že mi ta lavička trochu chybí.

S jakým celkovým umístěním na konci sezony by panovala spokojenost?
Jak jsem říkal, uvidí se podle toho, jak se to mužstvo povede sestavit. Myslím si, že s umístěním v horní polovině tabulky by byla spokojenost. Těžko ale se teď k tomu blíž vyjádřit, protože ještě není úplně jasné, jak bude tým vypadat. Vedení chce, abychom hráli v první polovině tabulky, proto budeme dělat všechno pro to, aby to tak bylo.