Po sérii náročných tréninků v posledním týdnu naskočili hráči do prvního přátelského zápasu. Do Turnova odcestovali s týmem i Petr Silný a Jakub Krasnický, do utkání však nenastoupili kvůli zranění.

„Přivezli jsme 19 hráčů z celkového počtu třiceti, kteří se zapojili do letní přípravy, takže v tomto utkání to bylo specifické. Bude záležet na každém jednotlivci, jestli se dostane do širšího kádru, příležitost k tomu budou mít, i když nás čas tlačí. Již jsem oznámil dvěma hráčům, že s nimi nepočítám. Jsou to Hladík a Donát,“ řekl před utkáním Pavel Hradiský, kouč Č. Lípy.

Branku měla na kopačce hned v úvodu nová tvář v českolipském dresu Lukáš Kubeš, jehož střela zasáhla jen spojnici Cimbálovy svatyně. O několik minut později zaváhal domácí Vítek, Ali Osumanu, posila z Nového Boru, nedokázal z Vítkovy chyby nic vytěžit. Po pěkné přihrávce Vrabce se neprosadil Radim Breite.

V 7. minutě se přihlásili o slovo také Turnovští, Škréta neměl ale seřízená mířidla, stejně tak i jeho kolega Patočka, jenž trefil brankovou konstrukci. V obrovské příležitosti se následně ocitl Ali Osumanu, položil si gólmana Cimbála, ale předkopl si míč daleko od nohy. Když to nešlo zblízka, zkoušeli štěstí hráči Arsenalu z dálky, jmenovitě Vít Pour. 28. minuta mohla přinést úvodní gól duelu, to by ale nesměl Vít trefit tyčku.

Před koncem prvního poločasu domácí vystřídali, ze hry odešel Vacek, kterého nahradil v útoku Havlík. Do druhého dějství poslal do boje kouč Arsenalu Pavel Hradiský všechny hráče, kteří byli na lavičce včetně náhradního brankáře Dvořáka. Během této části hry se jako první dostali k brance hosté, s Bandovým centrem do pokutového území si Metelka, který naskočil za Cimbála, poradil.

Gól visel ve vzduchu, Turnovským nebylo přáno ani po rohu Hnízda a střele Havlíka, který nasměroval balón jen do Dvořáka. V 68. minutě provedl trenér Hradiský hned dvojí střídání, ze hřiště odešli Lukáš Kubeš s Karlem Vrabcem, které zastoupili Radim Breite a Vít Pour.

Breite se zanedlouho poté snažil rozhodnout tento zápas, ale ani jemu nebyla radost dopřána, a tak souboj mezi Turnovem a Arsenalem skončil bez branek.

Domácí trenér Emil Šafář po zápase řekl: „Myslím si, že na přípravu to bylo velmi slušné utkání.Všichni si zaběhali a hlavně, že se nikdo nezranil. Jen góly chyběly. My jsme zkoušeli čtyři nové hráče a tři dorostence, takže s výsledkem jsme spokojený. Pro kluky je takovýto kvalitní soupeř dobrá zkušenost.“

FK Pěnčín-Turnov – Arsenal Česká Lípa 0:0

Rozhodčí: Diringer

Turnov: Cimbál – Horák, Vojáček, Vítek, Škréta – Moravec, Koťátko, Patočka, Kulhánek – Vacek, Ježek (Metelka, Jíra, Hnízdo, Hurt, Cerman, Havlík). Trenér: Emil Šafář.

Arsenal Česká Lípa: Meier (46. Dvořák) - Novotný (46.Hubač), Vrabec (67. Breite), Picek (46.Podolský), Řehák - Kubeš (67. Pour), Vít (46. Šimáček), Pour (46. Věchet), Breite (46.Trup), Šafář (46. Pulpán) - Ali Osumanu (46. Banda). Trenér: Pavel Hradiský.