„Jsme spokojení s výsledkem i s tím, že jsme hráli to, co jsme si stanovili,“ řekl po utkání hrající trenér vítězů Miroslav Novotný a vzápětí dodal: „Chtěli jsme nicméně předvádět ofenzivnější fotbal. Kvůli absenci čtyř hráčů základní sestavy jsme však museli změnit taktiku a hrát odzadu. V zápase se pak ukázalo, že i Skalice do toho šla stejně, tedy ze zabezpečené obrany.“

Skalice – Cvikov 0:1 (0:1)

Celou půlhodinu vidělo několik desítek diváků celkem nudný fotbal bez jediné střely na bránu. První vzrušení přinesla až 31. minuta, kdy všichni Cvikovští téměř jednohlasně zakřičeli „ruka!“. Rozhodčí však nechal situaci v šestnáctce Skalice bez odpískání.

Dalším momentem, který spíše pobavil všechny přihlížející, byl zákrok Jiřího Machačného. Cvikovský gólman se vracel k brankové čáře ve snaze vyrazit padající míč, ale nakonec se ocitl ve vlastní síti. Ze všech stran v té chvíli znělo přirovnání s kaprem a Machačný se skutečně hbitě jako rybička vymrštil zpět, oklepal se a hrál dál. O minutu později se naopak blýskl vyražením první nebezpečné střely Austa.

Když už se zdálo, že poklidný poločas skončí bezbrankovou remízou, přišla nečekaně příležitost Cvikova v podobě přímého kopu z dvaceti metrů. K míči se postavil Brenn a neomylně ho zakroutil na bližší tyč, od které se kulatý nesmysl odrazil za záda brankáře Svobody – 0:1.

Durhý poločas byl na šance daleko štědřejší než ten první. Krátce po přestávce se ocitl v gólové šanci opět Zdeněk Aust, ale bránu tentokrát přestřelil. Rovněž nadějná rána Satrapy se mezi tyče nevešla, Machačný ji efektně vyrazil na roh.

Tyto šance pramenily z mírné převahy Skalice na začátku druhé půle. Poté se hra optět vyrovnala a až v závěru utkání přišel na řadu znovu Cvikov, kterému se postupně otevírala obrana o vyrovnání se snažícího soupeře.

Největší příležitosti na zvýšení vedení měli Jirák a Bártl. Prvně jmenovaný přestřelil a druhý volil místo zakončení přihrávku, kterou nikdo nečekal a ani nevyužil. Cvikov tedy, ač v improvizované sestavě s třemi dorostenci, porazil Skalici 1:0 a může se těšit na druhé kolo pekárenského poháru.

Vladimír Jeníček (trenér SK Skalice): „Bylo to přípravné utkání a my jsme si opět leccos vyzkoušeli. Tak jako v Mimoni, hráli jsme na tři beky, což nám docela vyhovuje. Na šance jsme myslím vyhráli, ale je pravda, že jsme ve druhém poločase, ve snaze vyrovnat, otevřeli obranu a pak zákonitě přišly i příležitosti soupeře.“

Miroslav Novotný (trenér FK Cvikov): „Vzhledem k tomu, že to měla být generálka na mistrák s Hrádkem, tak jsem od utkání čekal více. Toto očekávání se však nemohlo naplnit kvůli tomu, že nám chyběla řada hráčů. Kvůli nemoci nebo zraněním. Navíc v té době hrálo naše béčko přátelské utkání ve Varnsdorfu proti Kunraticím, takže jsme museli do zápasu nasadit i dorostence. Měli jsme například úplně jinou stopérskou dvojici a ve středu zálohy nám chyběl klíčový hráč – Smeták.“

Branka: 43. Brenn.
SK Skalice: Svoboda – Seidl, Maixner, Záruba – Hlavinka, Novotný, Kudláček, Aust, Sysel – Satrapa (Pícha, Knytl).
FK Cvikov: Machačný – Bobelák, Flek, Urban, Brenn – Suněk, Novotný, Jirák, Kuběj – Bártl, Teleky (Houžvička, Mašek).