„Zaměříme se jednoznačně na vylepšení defenzivní činnosti a na odstranění individuálních chyb, kvůli čemuž jsme na jaře několikrát zbytečně ztratili body,“ má jasno kouč Milan Bubla.

Dokští však celou letní průpravu, včetně zápasů, „neodmakají“ na svém trávníku, neboť ten je od středy po částečné rekonstrukci. „Pět týdnů musí být hřiště bez zátěže, takže všechna naplánovaná utkání odehrajeme na soupeřových hřištích, což mě hlavně kvůli našim fandům opravdu mrzí.“

Doksy se střetnou vesměs s týmy hrajícími krajský přebor. Nejprve 21. července se Štětím, čtyři dny nato v Jestřebí s Hrádkem n. N. a následně se postupně představí v Roudnici, Novém Boru a generálkou pro ně bude duel s českolipskou Lokomotivou.

Radikální změny v hráčském kádru po skončení uplynulé sezony nenastaly. Pouze brankář Pavel Blažek se rozhodl skončit. „Chtěl bych mu proto poděkovat za to, že v kritických chvílích, kdy se zranil gólman Valeš, našemu mužstvu velice pomohl,“ poznamenal trenér Bubla s tím, že by rád měl v týmu vedle Davida Valeše a Jiřího Prskavce ještě třetí brankářskou záruku.

„Chtěl bych také naše mužstvo posílit o dva až tři hráče do pole, a to na každém postu. Ano, vedeme jednání o konkrétních fotbalistech, ale jmenovat je, to by bylo v současné chvíli předčasné,“ usmívá se lišácky dokský lodivod.

Jisté je, že se po dlouhém zranění a rekonvalescenci vracejí Bláha a Sommer. „Věřím, že oba se do přípravy rovněž zapojí.“ K prvnímu mistrovskému duelu v I. A třídě nastoupí hráči Doks 15. srpna v Nové Vsi, se kterou v posledním jarním kole prohráli na jejím hřišti poměrem 1:3.