OBRAZEM: Mimoň remizovala s Vilémovem

Mimoň - Za domácí Jiskru nastoupil v obraně Stanislav Kadlec a v útoku navrátilec Jan Sutr.

19.2.2009

Šesták proniká obranou soupeře.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Spravedlivou remízou 1:1 skončil další z řady přípravných zápasů na umělé trávě v Mimoni, kde proti sobě nastoupila domácí Jiskra a lídr Krajského přeboru Ústecka Stap Tratec Vilémov.

Mimoň - Vilémov 1:1 (1:1)

„S výsledkem i s naší hrou mohu být spokojen,“ hodnotil zápas mimoňský kouč Michael Šimek, který přiznal, že týmu prospěl návrat Stanislava Kadlece z dovolené. „Díky jeho přítomnosti byl patrný velký pokrok v organizaci naší obrany,“ dodal mimoňský kouč.

„Byl to slušný zápas z obou stran. Měli jsme sice více šancí než domácí, ovšem fotbal se hraje na góly a ty padly na každé straně jen po jednom, takže zápas nemohl skončit jinak než plichtou,“ řekl manažer vilémovského Stap Tratecu Libor Sklenář.

Hosté přijeli pouze v jedenácti lidech, neboť se stále potýkají s velkou marodkou a některým hráčům zabránily pracovní povinnosti. Skóre utkání otevřel už ve 13. minutě Hanoušek, který si na hranici vápna zpracoval centr z pravé strany a křižnou střelou nedal brankáři Hambálkovi šanci – 1:0.

Vilémov se po několika příležitostech Loose, Vichtereye a Šmalcla dočkal vyrovnání ve 38. minutě. Kurel si pohrál s obranou a přesnou střelou překonal Osmančíka v bráně – 1:1.

Také po přestávce se hrál pohledný a vyrovnaný fotbal. V 54. minutě se ocitl v dobré pozici mimoňský navrátilec Sutr, ale gólman Hambálek vyrazil míč na roh. Rozhodnout o výhře pak mohl Vilémov v 84. minutě, kdy obránce Feher fauloval hostujícího záložníka Páchu a na světě byla penalta. Její exekutor Kurel však na Osmančíka nevyzrál, neboť jeho střelu domácí opora v bráně vyrazila a úspěšná byla i při následné dorážce.

„Je sice pravda, že nás soupeř v poslední čtvrthodině zatlačil na naši polovinu, ale já přesto musím ocenit bojovnost všech hráčů,“ řekl na závěr svého krátkého hodnocení Michael Šimek.

V sobotu od 11 hodin nastoupí jeho svěřenci proti Bakovu nad Jizerou (I. A třída), týden poté mají volno a hned v úterý 3. března se utkají s TJ Doksy (18.00).

Branky: 13. Hanoušek – 38. Kurel. Rozhodčí Janovský – Řezáč, Táborský.
Mimoň: Osmančík – Mikloda, Kadlec, Feher, Polák – Hlavička, Krejčík, Šesták, Špaček – Hanoušek, Sutr (Oplt, Slavík, Matušek.
Vilémov: Hambálek – Kessler, Šmalcl, J. Jägr – Hejl, Lehrl, Pácha, Jirásek – Kurel, Vichterey R., Loos.

19.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Kvůli nakloněnému kmenu vánoční jedle na Mírovém náměstí se vedení radnice rozhodlo o odstranění stromu kvůli bezpečnosti. Ráno zde začínají Vánoční trhy.
4

Poryv větru naklonil v Jablonci jedli. Hrozilo, že se vánoční strom zřítí

Osobně vyzvednout nový exponát přijela do českolipského Fehreru starostka Nového Oldřichova Marcela Novotná.
4

Němce nadchlo muzeum. Nyní mu darovali starou stříkačku

Příběh nemocné Terezky vyvolal velkou vlnu solidarity

Česká Lípa – Dobročinná akce na pomoc nemocné dívence z Chlumu, vynesla 30 000 korun. Pomůže i Večer plný dárků, který na pátek chystá florbalový klub.

Policisté počtvrté vybrali nejlepšího okrskáře Libereckého kraje

Liberecký kraj – Zvítězil Jan Horáček z Příšovic.

Jan Rázl z Nového Boru se stal mistrem ČR ve čtyřhře

Liberec, Nový Bor - Tři medaile získal novoborský sportovec Jan Rázl, který hájí barvy Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci na mistrovství České republiky jednotlivců kategorie do 13 let, jehož se v Harcově zúčastnilo celkem 88 žáků a žákyň.