Úvodní gól na sebe nenechal dlouho čekat, protože padl už ve 4. minutě, kdy se ve skrumáži před Meierem nejlépe zorientoval Miroslav Müller. Druhou branku přidal tentýž hráč ve 22. minutě, nutno však podotknout, že z ofsajdu. Do konce utkání se už žádný fotbalista neprosadil, a tak si Ovčáry připisují tři body za vítězství 2:0.

Sokol Ovčáry – Arsenal Č. Lípa 2:0 (2:0)

Do tohoto duelu poslal domácí trenér Pavel Janeček do branky místo jedničky Radima Straky náhradníka Lukáše Macháčka a nejlepšího střelce týmu z loňské sezony Petra Hyku nechal pouze sedět na lavičce. Hostům chyběl zraněný Jakub Mičkal, naproti tomu se do sestavy vrátili potrestaní Jakub Hottek a Petr Řehák.

Úvodní gól přišel moc brzy

První změna skóre přišla po rohovém kopu Ovčár, kdy vznikla před českolipským brankářem Oldřichem Meierem velká skrumáž, dvě střely ještě Meier zlikvidoval, ale na dorážku Miroslava Müllera už nestačil – 1:0.

V 7. minutě mohla Česká Lípa vyrovnat, do centru Hottka se hlavou opřel Beran, avšak trefil jen stojícího protihráče. Vzápětí zkoušel své štěstí Vrabec, neuspěl. Poté předvedli ukázkovou souhru Jeník s Rothem, který ještě posunul na Cigánka, ten už ale nestihl zakončit. Hned z protiútoku přihrál Roth Maršnerovi, jemuž chyběla razance v koncovce.

V 16. minutě zcela propadla českolipská obrana, tři hráči Ovčár uháněli na jediného obránce Arsenalu, naštěstí pro Českou Lípu Roth prováhal správný moment k přihrávce.

Druhá branka padla z ofsajdu!

Další akce už skončila gólem, Maršner předložil Miroslavu Müllerovi, jenž podruhé rozradostnil domácí fanoušky – 2:0. Nutno ale podotknout, že této brance předcházel jasný ofsajd. Ve 25. minutě se sice svěřenci trenéra Pavla Janečka provinili proti pravidlům, ale Hottkův přímý kop zastavila až ochranná bariéra za Macháčkovou svatyní.

Kulatý nesmysl se pak dostavil ke Štálíkovi, který z hodně velké dálky mířil vedle. Rovněž Hottek se napřáhl z uctivé vzdálenosti a balón skončil jen těsně mimo. V prvním poločase stojí za zmínku ještě dvě akce. Jan Studený si všiml, že gólman Meier je poměrně hodně vysunutý, a tak ho zkoušel přelobovat, ovšem neúspěšně. V samotném závěru střílel Cigánek, jehož ráně mnoho nechybělo.

II. půle: převaha Lípy bez efektu

V úvodu druhé půle zazlobili Českolipští, ale Hottek namířil svůj pokus nad, Ondráčkovu střelu zneškodnil Macháček. Na opačné straně centroval Roth, ale Meier si na jeho vzdušnou nabídku do pokutového území počkal. Blízko hattricku byl Müller v 52. minutě, tentokrát však přestřelil Meierovu klec. Poté spálil velkou šanci Zeman, jenž z vápna vůbec netrefil zařízení.

Nečasova družina v těchto fázích hry držela svého soupeře na jeho obranné polovině a dostávala se k blízkosti brankáře Macháčka, ale ani jednu akci nedokázala gólově vyjádřit. Následně Maršner vyrazil na útočný výlet, přihrál Marešovi, ten však napálil pouze obránce Silného. Pět minut před koncem upadl v pokutovém území Maršner, ale píšťalka sudího Čížka zůstala němá. To byla poslední vážnější situace tohoto utkání, po kterém slaví Ovčáry vítězství 2:0.

Branky: 4. a 22. Müller. Rozhodčí: Čížek – Hrubeš, Ratajová. ŽK: 1:1. Diváci: 240.
Sestava Ovčár: Macháček – Chalupa, Ondrák, Studený, Viskup, Maršner, Jeník (46. Šmidrkal), Cigánek (55. Hašler), Müller, Mareš, Roth (76. Kovařík). (Matějček, Martínek, Hyka, Straka). Trenér: Pavel Janeček.
Sestava Arsenalu: Meier - Štálík, Silný, Ondráček (66. Parys), Řehák - Finklár (77. Pechar), Beran, Vrabec, Hottek, Prückner (42. Zeman) - Kousal. (Chadraba, Holeček, Pospíšil). Trenéři: Radim Nečas a Milan Slipčenko.

Autor: Michal Šandor