Tuto výjimečnou událost v Libereckém kraji mělo možnost hostit naše okresní město, a to díky vstřícnosti sportovního centra na ZŠ Jižní a fotbalového klubu FC Arsenal.

„Celodenní akce, jež měla za cíl zpropagovat fotbal široké veřejnosti, se určitě vydařila. Škoda jen, že počasí nebylo ideální. Ale jak jste sám viděl, dětem to ani nevadilo,“ usmíval se na hřišti stadionu U Ploučnice šéftrenér mládeže Arsenalu Martin Hamada.

Úvodní blok patřil besedě s hráči českolipského A–týmu a patrony celého dne Petrem Silným a Oldřichem Meierem se žáky sportovních tříd na ZŠ Jižní. Oba fotbalisté vyprávěli o své hráčské minulosti a zároveň odpovídali na četné dotazy. „Nečekal jsem, že těch otázek bude tolik,“ culil se Oldřich Meier.

Poté následovaly dovednostní soutěže, při nichž si všechny děti mohly vyzkoušet své dovednosti s míčem, včetně střelby na brankáře Meiera, a nechyběl ani fotbálek na přírodní trávě městského stadionu.

Toto vše velice profesionálně „kočíroval“ bývalý reprezentant ČR do 21 let Petr Silný. „Mile mě překvapil zájem zdejších dětí o fotbal. Někteří kluci mají fotbalovou kvalitu, což je pro českolipskou kopanou moc dobře. Fakt oceňuji, že se taková myšlenka podařila tady v České Lípě zrealizovat,“ nechal se slyšet Petr Silný.

„Petr i Olda ukázali, že jsou velkými osobnostmi současného českolipského fotbalu, a já si jich velice vážím, a to nejen za to, že se celý den tak pečlivě věnovali fotbalovým nadějím,“ uzavřel Martin Hamada.

V průběhu celého dne obdržely zúčastněné děti několik milých cen, jež by je mohly a měly motivovat k dalšímu fotbalovému rozvoji.
Závěrečnému bodu tohoto vydařeného Grass roots Day – Fotbalu pro všechny, turnaji přípravek, přihlížely na dvě desítky rodičů, mezi nimiž nechyběl ani nový kouč českolipského A–mužstva, uznávaný Václav Rys.