Jako nováček krajské I. A třídy totiž vybojovalo postup do Krajského přeboru a přepsalo tak klubovou historii, jež účast na takové úrovni ještě nepamatuje.
Postupu starších žáků Stráže p. R. do nejvyšší soutěže v Libereckém kraji předcházelo loňské prvenství v okresním přeboru mladších žáků.

„V té chvíli, kdy jsme postoupili z okresu do I. A třídy, se zdálo, že je to maximum, čeho může tento tým dosáhnout. Část kádru se posunula do věkové kategorie starších a byla doplněna o mladší žáky,“ vzpomíná trenér Karel Knejzlík.

„Do náročné soutěže, jakou I. A třída je, jsme vkročili se skromným očekáváním. Výsledky našich kluků však předčily všechny prognózy. Tým po celý rok v soutěži dominoval a po zásluze vybojoval první postupové místo,“ doplnil Knejzlík, jehož družstvo si zajistilo postup ve finálové skupině již čtyři kola před koncem. „To nečekal asi nikdo,“ řekl na závěr s úsměvem K. Knejzlík, který tyto mladé fotbalisty trénuje již šest let.

Kádr st. žáků FK Stráž: Šindelář, Vítek, Ďurač, Cerman, Košťál, Liška, Kotukov, Matuška, M´Pong-Joel, Kotek, Špivák, Blažek, Libich, D. Antonín, Malík. Trenér Karel Knejzlík, vedoucí družstva Jan Šrámek.