„Mužstvo dospělých přihlašujeme do krajského přeboru," prohlásil ve středu předseda FK Česká Lípa Vlastimil Horák, který se po odchodu prezidenta FK Arsenal Jiřího Jakoubka stává prvním mužem oddílu.

„Sezona v krajském přeboru dospělých vyjde zhruba na čtyři sta tisíc. My takovou sumu nemáme, a proto jsme se rozhodli vyhlásit veřejnou sbírku. Zřídíme bankovní účet, na jehož konto bude moci každý občan, každá firma či společnost, prostě kdokoliv, poslat libovolnou finanční částku, byť třeba jen desetikorunu. Já na konto vložím tři tisíce korun," upozorňuje Vlastimil Horák a dodává, že se jedná o tzv. transparentní bankovní účet.

Transparentní bankovní účet umožní svým dárcům bezproblémovou kontrolu stavu financí.

„Chtěl bych upozornit, že peníze z tohoto účtu nepůjdou na platy hráčů, trenérů či funkcionářů, jak by si někdo mohl myslet, protože, a to chci zdůraznit především, od této chvíle se zde bude dělat fotbal naprosto zadarmo, bez jakýchkoliv nároků na odměny. A právě i z důvodů finančních úspor se všichni přestěhujeme do prostor starých kabin, které před mnoha lety postavili místní fotbaloví srdcaři. A zařízení i plochy, která jsou v majetku města, budeme využívat jen minimálně," poznamenal předseda FK.

Kmenoví hráči České Lípy se poprvé společně sejdou v pondělí 8. července na českolipském stadionu. „Apeluji na všechny místní fotbalisty, aby českolipskému fotbalu pomohli už i tím, že za náš klub budou hrát o nadcházející sezoně úplně zadarmo," doplnil Vlastimil Horák.

Bankovní číslo transparentního účtu, který je zřízen na podporu českolipského fotbalu, bude poprvé zveřejněno v pátek v Českolipském deníku a také na webových stránkách klubu FK Arsenal.