Právě v tuto dobu na umělé trávě v Hrádku nad Nisou skončil jejich poslední zápas, který měl doslova infarktový závěr. K postupu byla potřeba výhra, a ta se po několika neproměněných šancích zrodila v poslední minutě zápasu z pokutového kopu, který proměnil Patrik Trefný! O to krásnější a plnější emocí byly následné oslavy včetně příjezdu do České Lípy, kde všichni hráči dostali klubové čepice.

Jak se však vyvíjel postupový sen? V srpnu 2008 vznikl téměř nový tým, jehož cílem bylo hrát o postup. Vědělo se, že nesehranost bude proti týmu a že největšími soupeři budou Nový Bor a Jablonec B. To vše se potvrdilo. Prvních 12 zápasů v řadě jsme vyhráli i když hra nebyla příliš pohledná, ale spíše účelná.

Vrcholem podzimu byl domácí zápas o první místo s Novým Borem, který – jak symbolicky – rozhodla opět poslední minuta ve prospěch našeho soupeře. Do jara se nastupovalo nejen s mankem 3 bodů,ale také s kvalitnějším kádrem, když se nám podařilo díky dohodě s týmem Doks získat dvojčata Vackovi. Větší kvalita týmu se projevila hned v úvodním zápase opět proti Novému Boru, který rozhodl brankou Šlechta.

A začínalo se opět od začátku. Tentokrát už však náš tým vedoucí pozici v tabulce uhájil, když prokázal do závěru větší vyrovnanost výkonů a především získal nejvíce bodů. Při celkovém hodnocení bych rád ocenil kvality našeho největšího soupeře Nového Boru, jenž až do úplného závěru soutěže držel náš tým pod výrazným tlakem.

Z našeho týmu se s tímto tlakem nejvíce dokázala vyrovnat pětice hráčů Štický, Vítek, Trefný, nejlepší střelec Šlechta a především opravdový lídr a duše týmu kapitán Filip Šimoník. Tato pětice má největší zásluhu na postupu celého družstva.

A kdo se o postup tedy zasloužil: brankáři - Semerád a Mrha, obránci – Vacek Jakub, Štický, Vágner, Kadleček a Moravčík, záložníci – Šimoník, Trefný, Doucha, Vacek Ondřej a Šimon, útočníci – Vítek, Šlechta a Lorenc. Realizační tým tvořila trojice trenérů Hamada, Hejda a Šimon Josef + vedoucí týmu Šimoník.

Tito všichni se podepsali nejen pod zisk 70 bodů ze 78 možných při 100. vstřelených brankách, ale též pod výrazný úspěch mládežnické kopané v České Lípě, neboť se postupuje z prvního místa a nikoli po odřeknutí jiných týmů jako v minulosti z pozic nižších.

Autor: Martin Hamada