I ve druhém podzimním kole I. B třídy splnili fotbalisté Starých Splavů čtyřgólovou normu, kterou si na hřišti Dubice tentokrát rozdělili do obou poločasů.
Dubice – Staré Splavy 0:4 (0:2)
Očekávaný duel začal oboustranně velmi živě a více než stovka příznivců obou celků se rozhodně nenudila. Již ve 3. minutě zkoušel pozornost gólmana Halgaše domácí R. Slipčenko z trestného kopu, ale nadýchaný oblouček strážce hostující svatyně do šibenice nepustil. O tři minuty později založili hosté rychlý protiútok, Treutner oslovil ve vápně Habela a ten nedal Pětiokému střelou z voleje žádnou šanci – 0:1.
Hosté byli fotbalovější a ačkoliv se domácí snažili držet krok, byli u všech míčů později a po dlouhých výkopech Halgaše měli nečekané problémy v obraně. Splavští kontrolovali průběh střetnutí a od 20. minuty přišly různorodé chvíle hostujícího Vovčuka.
Ve 22. vysunul tohoto útočníka Chlumecký, Vovčuk šel zcela sám na branku, ale Pětioký včas vyběhl a sólo zneškodnil. Po této šanci vyměnil Vovčuk modré kopačky za zlaté a jak se ukázalo, dobře udělal.
V této fázi měli domácí hráči problémy s rozehrávkou a v mnoha případech se marně snažili přejít půlící čáru. Ve 29. chyboval Patka, Chlumecký poslal do dalšího sóla Vovčuka, jehož pokus stačil zablokovat vracející se M. Slipčenko.
Po půl hodině se po ruce Rybáka strhla před vápnem slušná strkanice, kupodivu bez žlutých karet, ale domácí se ani nadvakrát neprosadili.
Trest přišel prakticky vzápětí, kdy celé obraně utekl Vovčuk a střelou pod břevno zvýšil na 0:2.
Po chvíli neurovnané hry se vydal na zteč branky Spartaku opět Vovčuk, ale místo střely hledal zbytečně Chlumeckého a bylo po šanci. Závěr poločasu patřil domácímu Bláhovi, ale nejdříve jeho trestňák odvrátil Vidner, následná bomba z dálky skončila vysoko nad.
Do druhé půle šli domácí s cílem výsledek zvrátit, ale v úvodu se do šancí prakticky nedostávali. Až v 65. jim svitla šance, kdy po akci Gorola a Patky pálil Horňák, branku však netrefil.
Další minuty zase patřily hostům. Pokus Chlumeckého vytěsnil Pětioký na roh, ale z něj udeřilo. Na centr Šinera si naskočil Vovčuk a hlavou z malého vápna prakticky o osudu střetnutí rozhodl – 0:3.
Největší šanci si pak vytvořili Dubičtí. Patka oslovil na křídle střídajícího Zelenku, ten našel ve vápně Škacha, ovšem jeho volej Halgaš reflexivně vyrazil.
Kalich hořkosti dopili Spartakovci v poslední minutě. Přetažený trestný kop vrátil do vápna Habel a střídající Cengr rozvlnil domácí síť počtvrté – 0:4!
Domácí si po výhře v prvním kole určitě oddechli, že tento zápas už skončil. Hosté si odvezli zasloužené vítězství a usadili se v čele tabulky.
Branky: 34. a 72. Vovčuk, 6. Habel, 89. Cengr. Rozhodčí Horáček. ŽK 3:3, diváků 120.
Dubice: Pětioký – Slipčenko M. – Bláha, Ráliš, Podrazil – Gorol (68. Bečka), Škach, Horňák, Patka – Kadeřábek, Slipčenko R. (74. Zelenka). Trenér J. Jelínek.
St. Splavy: Halgaš – Jelínek – Rybák, Vidner, Kadlec – Habel, Treutner, Durdil, Šiner – Chlumecký (84. Kabrna), Vovčuk (77. Cengr). Trenér K. Šourek.

Další zprávy z regionu najdete zde