Fotogalerie z víkendových zápasů

 

Dvaasedmdesát minut drželi starosplavští fotbalisté s béčkem Hlavice bezbrankovou remízu. Po nařízeném pokutovém kopu a následné vedoucí brance domácích se však splavský sen o bodovém importu rozplynul.
Hlavice B – St. Splavy 3:1 (0:0)
Rezerva divizního mužstva potřebovala nutně vyhrát. Po dvou duelech měla na svém kontě jediný bodík, a tak se na Staré Splavy řádně vyzbrojila. „Že proti nám nastoupí s několika hráči širšího kádru A–mužstva, s tím jsme tak trochu počítali. A právě proto jsem rád, že jsme s nimi dokázali hrát vyrovnanou partii,“ nechal se slyšet Kamil Šourek, trenér poraženého týmu.
Ve 13. minutě mohl zmrazit hlavické úsilí po třech bodech Chlumecký, když z levé strany pronikl až do vápna, ale jeho střelu domácí brankář vyrazil. Pak ještě nebezpečně hlavičkoval Habel, ale skóre se nezměnilo.
Obě mužstva předváděla nádherný fotbal s řadou kombinačních kreací, za což si vysloužila potlesk přítomných diváků. Zlomový okamžik přišel v 72. minutě. „Jarda Halgaš si špatně vyhověl s Petrem Jelínkem, ten musel domácího útočníka faulovat a rozhodčí odpískal penaltu. Potom už na nás padla deka,“ konstatoval splavský lodivod. Za dvě minuty to bylo 2:0. Tvrdou střelu stačil Halgaš vyrazit a dobíhající hráč zvýšil. V závěru se hostům podařilo snížit Zdichem, ale definitivní prohru Splavů stvrdila Hlavice v 90. minutě.
„Kdybychom v první půli proměnili jednu z šancí, mohli jsme klidně pomýšlet na bod. Trochu smutný jsem z konečného výsledku, s naší hrou ale ne. Fotbal se musel divákům líbit dodal na závěr Kamil Šourek.
St. Splavy: Halgaš – Jelínek – Vidner, Zdich, Rybák – Štikar, Durdil, habel, Vovčuk – Balvín (75. Kadlec), Chlumecký. Trenér Kamil Šourek.

Další zprávy z regionu najdete zde