Největším tahákem víkendového kola krajské I. B třídy pro fanoušky českolipského okresu je dnešní zápas u Máchova jezera, kam přijede tým Bukovan.
Domácí po vlažném rozjezdu (Mimoň B 1:3, Hlavice B 1:1) už v dalších dvou dvou duelech bodovali naplno a po výhrách s N. Městem (3:1) a v Heřmanicích (4:2) budou chtít ve vítězné sérii pokračovat.
„Určitě. Ale čeká nás těžký soupeř,“ tuší dokský kapitán Milan Vágner, který však do hry nezasáhne, neboť laboruje s nataženým lýtkovým svalem. Chybět bude i talentovaný Pavel Šťastný, jenž si v závěru zápasu v Heřmanicích způsobil poranění kolena. „I tak si myslím, že máme kvalitní kádr. Proti Bukovanům však musíme být trpěliví, měli bychom se snažit o svou typickou kombinační hru. Pak jsem přesvědčen, že tři body získáme.“
Bukovanští se až do minulého střetnutí s rezervou Mimoně (4:0) střelecky trápili. Ze tří zápasů dali jedinou branku.
„Chybí nám kvalita dopředu,“ přiznává trenér Jakub Ujka. Také jeho tým nebude při dnešním derby v kompletním složení. „Lukáš Krok marodí s loktem a David Vetešník si ve středu přivodil zranění kotníku. Pro nás to jsou dvě citelné ztráty,“ říká kouč Ujka.
Jeho mužstvo však v minulém soutěžním ročníku dokského rivala dvakrát potrápilo – obralo jej o čtyři body (0:0, 1:1). „Ano, na kvalitní týmy zahrát umíme,“ potvrzuje trenér.
„Proti Doksům musíme preferovat hru se zabezpečenou obranou. Neznamená to ale, že budeme vyloženě jenom bránit,“ nastínil taktiku Jakub Ujka. „Kdybychom uhráli bod, bylo by to zlaté,“ odpověděl záhy na otázku, s jakým výsledkem bude spokojen.

Další zprávy z regionu najdete zde