Cvikovské áčko po devětadvaceti utkáních ani jednou neslyšelo vítězný pokřik z kabiny protihráčů, protože tým pod vedením Jiřího Jiráka nenašel přemožitele. V sobotu si ale vítězné „olé“ zazpívali domácí hráči z Nové Vsi.
Nová Ves - Cvikov 4:2 (3:0)
Zápas za nevlídného počasí začal velmi zostra. Hned v několika prvních minutách se do slibné šance dostal Pavel Brenn, který však střílel nad. Otřepaná fráze „nedáš – dostaneš“ se vzápětí, ke smůle hostů, naplnila. Po ztrátě míče se domácí několika rychlými narážečkami dostali za obranu a střela Bartůňka otevřela skóre – 1:0.
Hosté byli rychlým gólem evidentně zaskočeni a kupili chybu za chybou. Domácí útočník Bartůněk byl při chuti, během chvíle skóroval ještě dvakrát a oslavil hattrick. Výsledek 3:0 ve dvacáté minutě vypadal takzvaně „na ručník“, ale Cvikovské naopak nabudil a zatlačili domácí ve svém obranném pásmu. Jenže k tomu, aby se vrátili do zápasu, chybělo trochu fotbalového štěstí. Pokud nemířili vedle brány, tak jejich snažení skončilo na perfektně hlavičkující obraně domácích. Obraz zmaru dokreslil Kotek, který z malého vápna netrefil odkrytou branku.
Druhou půli začali lépe Cvikovští. Rudínský rozehrával standardní situaci z pětatřiceti metrů. Zatímco si obrana Nové Vsi všímala nabíhajících útočníků, míč bez povšimnutí spadl za záda domácího gólmana – 3:1. Že to bude pro FK Cvikov smolný zápas se vším všudy ukázal vzápětí domácí Kropáček, který z rychlého brejku odpověděl – 4:1. Po chvíli se podařilo Brennovi obelstít soupeře a skóre se měnilo na 4:2. Do konce zápasu domácí kontrolovali výsledek.
Branky: 9., 13. a 20. Bartůněk, 52. Kropáček - 50. Rudinský, 55. Brenn. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 2:2. Diváků: 100.
Cvikov: Machačný – Urban, Rudínský, Červenka, D. Chrdle – Kotek, Smeták, Jirák, Bobelák – Kuběj, Brenn (65. Kaiser).

Další zprávy z regionu najdete zde