Dobranovští fotbalisté se dočkali premiérové výhry. V pátém kole III. třídy bez problémů pokořili nováčka z Oken a přerušili tak svou čtyřzápasovou sérii „plichet“. „Chtěli jsme se pokusit o rekord a mít po dvaceti kolech dvacet remíz, ale proti Oknům to prostě nešlo,“ říkal s nadsázkou dobranovský trenér Josef Houfek. „Nevěděl jsem, že rozdíl v kvalitě mužstev mezi třetí a čtvrtou třídou je tak markantní,“ dodal s narážkou na předvedenou hru soupeře. Nutno však dodat, že Okenští přijeli do Dobranova značně oslabení. „Ze základní sestavy nám chybělo sedm hráčů. Jinak bychom zcela určitě bodovali“ potvrdil okenský trenér Petr Líbal.
První vítězství slavily Blíževedly, které vyloupily ambiciózní Zákupy, a SK Sosnová obrala o všechny body Polevsko. „Jsem hodně rozčílený. Vedli jsme 2:0, ale chybné výroky rozhodčího, který proti nám nejprve nařídil vymyšlenou penaltu a pak hostům neodpískal dva jasné ofsajdy, hostům hodně pomohly,“ netajil rozčarování vedoucí mužstva Polevska Jiří Pekař.
Premiérovou porážku zažily Kunratice od Zahrádek, ale první místo v tabulce si udržely.
Naopak na první body čeká Tuhaň. Ta tentokrát doma nestačila na Lokomotivu Č. Lípa. „Už nevíme, co s tím máme dělat,“ říkal smutně tuhaňský kapitán Jan Černý. „V každém zápase si vytvoříme šance, ale trestuhodně je zahodíme a naopak laciné góly inkasujeme,“ konstatoval J. Černý.
Tuhaň – Loko Č. Lípa 0:2 (0:1)
Českolipští vedli od 10. minuty, za stavu 0:1 nastřelil domácí Šimon tyč a hosté v 56. přidali pojistku. Branky: Tíma Mil., Tíma Mir. Rozhodčí Janovský.
Kunratice – Zahrádky 1:2 (1:1)
V první půli využil Pilař zaváhání stopera a do prázdné brány otevřel skóre. Za domácí vyrovnal Kadlec, ale nestárnoucí Grobarčík ve druhé půli „na pětníku“ oklamal tři obránce a pro Pilaře nebyl problém podruhé skórovat. Rozhodčí Pospíchal, diváků 65.
Dobranov – Okna 3:1 (1:0)
Domácí se pět minut před přestávkou snadno dostali do vedení. Hosté za stavu 2:0 snížili, ale třetí gól Dobranova definitivně rozhodl. Branky: Barták, Vinš, Beneš – Mádl. Rozhodčí Rác.

FK Sosnová – Dubnice 1:1 (0:0)

Když v I. půli sosnovský Hamata i Dvořák (tyč) své šance zahodili, musel po přestávce skórovat Dick. Hosté dohrávali bez vyloučeného hráče, ale přesto se jim podařilo vyrovnat. Rozhodčí Mengr. ČK 0:1.
Polevsko – SK Sosnová 2:3 (2:1)
Polevsko začalo výborně. Dalo dvě branky a mělo navrch. Hosté do přestávky snížili z penalty, která podle domácích být neměla. Po přestávce byli hostitelé jasně lepší, jenže dva rychlé protiútoky hostů zařídily zvrat na 2:3. V závěru nastal úporný tlak Polevska, ale sosnovský brankář byl nepřekonatelný. Branky: Jeřábek, Hrach – Konečný 2, Duda.
Zákupy – Blíževedly 1:2 (0:0)
Domácí v obou dějstvích neproměnili několik gólovek, za což je soupeř krutě potrestal. Branky: Pačes – Šponiar 2. S přehledem řídil Eliáš.
Zbývající výsledek: Doksy B – Lindava 1:0 (nehlášeno).

Další zprávy z regionu najdete zde