Po pěti kolech podzimní části krajského přeboru jsou fotbalisté SK Skalice v průběžné tabulce na šestém místě se zápasovou bilancí 2–1–2 a sedmi body na kontě. Převládá v klubu spokojenost? Naplnily se představy nového trenéra?

„Představa a realita jsou vždycky tak trochu loterie. A jestliže tvoříte zcela nové mužstvo, platí tento slogan dvojnásob,“ odpovídá v našem rozhovoru kouč Milan Bubla, jenž usedl na trenérskou židli skalického A–mužstva letos v létě. „Upřímně však musím přiznat, že kromě utkání v Semilech byly mé představy rozhodně splněny a možná v některých zápasech i překonány,“ doplňuje.
Který z těchto pěti odehraných zápasů mohl pro vás dopadnout přece jen lépe?
Tak rozhodně ten poslední doma s VTJ Ještěd (0:1– pozn. autora). Ten považuji za velmi nešťastný a smolný. Pravidlo, že fotbal nemá logiku, se zde naplnilo opravdu vrchovatě, protože kromě několika stoprocentních šancí jsme si vytvořili i přinejmenším dvacet standardních situací, ze kterých jsme nedokázali skórovat. Bohužel.
V létě, krátce po vašem příchodu do Skalice, jste hovořil se mnou o tom, jak by měl nově se rodící kádr vypadat a fungovat. Splnily se tyto vize?
Až na ono zmíněné utkání v Semilech jsem s nasazením a přístupem hráčů určitě spokojen. Chybí nám však více zkušeností a v určitých momentech i větší přehled při řešení některých situací, což se bezesporu projevilo právě i v utkání s Ještědem.
Jedním z nejzkušenějších hráčů mužstva je Petr Bulíř. Jak si v novém působišti vede podle vás on?
Petr je společně s Vohnoutkou, Bílým a gólmanem Svobodou určitě vůdčí osobností našeho nově se tvořícího týmu. K jeho přednostem patří vedle zkušeností a režisérských schopností především technická vyspělost a výborná kopací technika, kterou zatím nedokázal více zúročit v náš prospěch. Ale věřím, že jeho čas teprve přijde.
Před sezonou jste také říkal, že chcete, aby Skalice hrála o nejvyšší příčky. Má na to?
Budu–li hodnotit podle našeho dosavadního vystoupení, pak šance, abychom hráli o horní patra tabulky nevidím nijak černě. Po pěti odehraných utkáních si víc netroufám odhadovat, všechno ukáží až další zápasy. Ale já svému týmu věřím.
Koho ze soupeřů pasujete na hlavního favorita?
Ještě neznám všechna družstva, proto je pro mě těžké, abych některé z nich do této role pasoval. Ale už před začátkem sezony jsem byl přesvědčen, že k lídrům bude rozhodně patřit FK Česká Lípa, což zatím, až na první utkání s Desnou, potvrzuje. Myslím si, že pro postup do divize mají v České Lípě vytvořeny jedny z nejlepších podmínek.
Dnes jede vaše mužstvo do Desné. S jakým cílem?
Patřím k těm trenérům, kteří se nikdy nesmíří s jakoukoliv porážkou, proto i do Desné odjedeme s vidinou zisku minimálně jednoho bodu, což by pro nás bylo i určitou satisfakcí za opravdu smolný domácí zápas s libereckým Ještědem.

Další zprávy z regionu najdete zde