Poslední okresní derby podzimní části oblastní I. A třídy se odehrálo na trávníku Jiskry Nový Oldřichov, odkud si odvezl všechny tři body ambiciózní Cvikov.
N. Oldřichov - Cvikov 1:3 (0:0)
Za ideálního fotbalového počasí se od úvodního hvizdu hrálo nahoru dolů, ale hosté si vypracovali dva rohové kopy, z nichž se však gólová šance nenarodila. Naopak po nedorozumění v obraně se dostal až před Machačného Pícha, jenže strážce cvikovské svatyně zachránil.
Prakticky z protiútoku se po centru z pravé strany objevil na malém vápně zcela volný Brenn, jenže v rozhodující chvíli špatně trefil míč. O chvíli později oslovil Brenn Kotka, jenže ani ten z dobré pozice nevystřelil přesně.
Až tato dvě varování probudila domácí jedenáctku k větší aktivitě, jenže branka Machačného byla pro střelce příliš malá. Branka mohla padnout na druhé straně, to by však musel osamocený Kotek překonat výborného Blažka.
Další snaha domácích vyvrcholila pouze střelou Vlčka těsně mimo. Na druhé straně zkoušel pozornost Blažka Smeták, ale opět neúspěšně. Ve 28. minutě vzrušil diváky nevybíravý faul Červenky na Stromeckého, jenže bez žlutého ocenění.
Cvikovští v tomto duelu nehráli svoji typickou kombinační hru a na hřišti se spíše hledali. Jejich výkon se v 1. půli nedal srovnávat s hrou v prvních kolech soutěže.
Závěr první půle patřil Jiskře. Po dlouhém autu Satranského a následném centru Hlavinky vystřelil ekvibilistricky přes hlavu Pícha, míč však skončil mimo tyče ztuhlého Machačného.
Na bezgólovém stavu první půle nezměnila nic ani série rohových kopů.
V úvodu druhého dějství přišel blesk z čistého nebe. Na Kubějův centr naběhl do vápna Stehlík a dorážkou do prázdné branky otevřel skóre utkání – 0:1.
Domácí odpověděli dělovkou Soukupa, ale Machačný byl připraven. Po rychlém protiútoku se vyznamenal naopak Blažek, který vytěsnil na roh hlavičku tísněného Kotka.
V 55. minutě se řítila na branku Jiskry dvojice Stehlík, Smeták, ale druhý jmenovaný se utopil v kličkách a následnou střelu brankář Blažek zlikvidoval.
O deset minut později se již skóre utkání měnilo. po autu Rudinského si míč před vápnem zpracoval Brenn, obtočil se kolem svého strážce a tvrdou střelou k tyči nedal Blažkovi žádnou šanci – 0:2.
Domáci byli tímto vývojem zaskočeni a za dalších pět minut to již bylo o tři branky. Po centru Kuběje přetlačil v osobním souboji Stehlík Hlavinku a zvýšil na 0:3.
V 71. minutě se prezentovala nová akvizice domácích F. Kubáň ošklivým faulem loktem na Urbana, ale vzápětí se domácí dočkali prvního úspěchu. Po nenápadném útoku se prezentoval svým projektilem Soukup a míč skončil za zády překvapeného Machačného – 1:3.
Poté domácí zvýšili obrátky a cvikovští se najednou začali obávat o výsledek. Hráčům Jiskry však chyběl větší klid a důraz v koncovce, což hostům k držení náskoku bohatě stačilo.
Hosté mohli naopak ještě dvákrat výhru potvrdit. Nejdříve Smetákova přihrávka po rychlém brejku ve vápně nikoho ze spoluhráčů nenašla, následné sólo Kuběje od půlky hřiště s přehledem zlikvidoval pozorný Blažek
Přesto si hosté odvezli zaslouženě tři body a i nadále drží kontakt se špičkou tabulky.

Branky: 72. Soukup – 47., 69. Stehlík, 64. Brenn.
Žl. k.: 2:2. Diváci: 160.

Nový Oldřichov: Blažek – Vlček (55. Satrapa), Satranský, Diart, Sysel – Hlavinka, Seidl, Soukup, Lehký (57. Kubáň) – Stromecký, Pícha (52. Vitouš).

Cvikov: Machačny – Rudinský – D. Chrdle (46. Kaiser), Červenka, Urban – M. Kotek, Smeták, Jirák, Brenn – Stehlík, Kuběj.