V 9. kole krajského přeboru se střetla dvě mužstva z okresu. Dosavadní lídr soutěže FK Česká Lípa a SK Skalice, která potřebovala bodovat, aby se dostala ze dna tabulky. Nakonec se z hubené výhry radovali domácí.
FK Č. Lípa – SK Skalice 1:0 (0:0)
Začátek utkání dal všem najevo, že toto derby bude v poli vyrovnané a o výsledku rozhodne jediná chyba. Hrálo se převážně o střed pole, i když Skaličtí několikrát zahrozili. V 5. minutě se vydal proti domácí brance Hanoušek, ale stoper Hapiák mu v rozhodujícím momentě míč vypíchl na rohový kop. Poté zahrozil Holub, když z vápna chtěl prostřelit gólmana Řezáče, ten však byl na místě. Českolipské akce v té době končily na dobré obraně hostí, kde hráli velmi dobře Knytl a Bulíř. Ve 24. minutě se u postranní čáry netrefil do míče Kincl, čehož využil k protiútoku Gabriel, ale zpoza dvou obránců vystřelil těsně nad branku. Lípa se do první vážnější akce dostala až v 37. minutě, kdy Benc zatáhl míč k vápnu a ze strany chtěl přihrát před branku Leitnerovi, jenže toho předskočil obránce a míč vykopl do bezpečí.
Pak přišla největší šance domácích. Benc nacentroval míč před branku na Leitnera, ten hlavou poslal balón na branku, gólman Svoboda na něj nedosáhl, ale na čáře jej zaskočil Flek, jenž míč vyhlavičkoval do bezpečí.
Druhý poločas přinesl stejný fotbal jako první jen s tím rozdílem, že si Lípa vytvořila několik šancí a vstřelila vítězný gól. Ve 47. minutě poslal Leitner centr do vápna, kde si na míč naskočil Čonka, jenže hlavou trefil pouze břevno a odražený míč poslal též hlavou jen do Svobodovy náruče. Stejný hráč promarnil i další gólovou šanci, kdy šel sám na gólmana a trefil pouze jeho nohy. Pak přišla 55. minuta, kdy se hosté dožadovali pokutového kopu za ruku Kolegara v souboji s hostujícím útočníkem v pokutovém území, jenže hlavní rozhodčí penaltu neodpískal, jelikož útočící hráč mu tuto ruku držel. Poté vystřelil Vohnoutka z 20 metrů těsně nad Řezáčovu branku. O výsledku utkání rozhodla 78. minuta, kdy Leitner až napotřetí poslal hlavou míč za záda nešťastného Svobody – 1:0.
V samém závěru utkání nabídl rozhodčí Skalickým možnost k vyrovnání, když odpískal 18 metrů před domácí brankou přímý trestný kop za faul Půlpána, jenže Bulíř trefil pouze Ratajovu hlavu.
Branka: 78. Leitner. Rozhodčí Blaschke, ŽK 2:3, diváků 230.
FK Č. Lípa: Řezáč – Kincl, Hapiák, Kolegar, Rataj – Rašín (28. Půlpán), Benc, Neuman (46. Nevrlý, 89. Pohorský), Brož – Čonka, Leitner.
SK Skalice: Svoboda – Flek, Heřmánek, Vohnoutka, Bílý (85. Winzig), Bulíř, Gabriel, Knytl, Holub, Hanoušek (80. Merenus), Martínek (46. Hlavinka).

Další zprávy z regionu najdete zde