V Dubici se radovali dokští hráči

ČESKÁ LÍPA - Domácí Spartak podlehl hostujícímu týmu od Máchova jezera

2.10.2007

Fotbalisté Dubice.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Až do poslední minuty zápasu v rámci 9. kola I. B třídy mezi Dubicí a Doksy nebylo o výsledku rozhodnuto. Nakonec se z výhry 2:1 radovali svěřenci Vladislava Chmely.
„Když budu soudný, musím přiznat, že Doksy měly víc šancí a především v záloze nás herně přehrávaly, což bylo rozhodující,“ uvedl dubický kouč Jiří Jelínek. „Jediné dva týmy, které nás v této soutěži přehrály, jsou od Mácháče. Proto doufám, že v I. B třídě už žádné další mužstvo není od Máchova jezera,“ prohodil s nadsázkou. J. Jelínek.
Dubice – Doksy 1:2 (1:2)
Vše podstatné se odehrálo v první části utkání. Běžela 12. minuta, před dubickou šestnáctkou se opřel do míče Šťastný a přesnou ránou pod břevno otevřel skóre – 0:1. Hosté se ale z vedení radovali jen dvě minuty. Obránce Martin Vaňátko se dostal ve vápně do kontaktu s Dančem, rozhodčí nařídil pokutový kop, z něhož Milan Bláha srovnal na 1:1.
Dokští předváděli moderní, kombinační fotbal a tři minuty před přestávkou šli opět do vedení. Jurčik uvolnil Vágnera, jenž se v koncovce nemýlil – 1:2.
Také druhý poločas patřil aktivnějším hostům od jezera, jenže své šance z kategorie vyložených postupně spálili Šverma, Václav Bláha a Mareček. „Největším kamenem úrazu je právě to naše neproměňování. A v závěru se strachujeme o výsledek,“ řekl dokský lodivod Vladislav Chmela.
Vyrovnat mohl po hodině hry Dančo, který se dostal až před gólmana Valeše, ale trefil jen jeho tělo. V poslední minutě se Dubičtí dožadovali další penalty po faulu na Milana Bláhu, ovšem píšťalka hlavního arbitra mlčela. „Stejně jako minimálně ve dvou případech na opačné straně, ale nemá cenu se k tomu vyjadřovat,“ poznamenal Vl. Chmela. „Kluci ale hráli to, co od nich vyžadujeme a zaslouží si pochvalu.“
Za výhru Doks zaplatil asistent trenéra Hynek Folbrecht. Hned po utkání totiž musel v oblečení skočit do dubického koupaliště. „Byla to sázka. Kdybychom v Dubici prohráli, každý člen mužstva by mu musel zaplatit jedno pivo. I to pro nás byla po nevydařeném zápase s Frýdlantem dostatečná motivace,“ usmíval se Vl. Chmela.
Branky: 14. Bláha M. (PK) – 12. Šťastný, 42. Vágner.
Dubice: Hruška – Podrazil, Ráliš, Vokál (46. Bečka), Bláha Milan – Gorol, Patka, Horňák, Škach – Dančo (70. Pětioký), Slipčenko Milan.
Doksy: Valeš – Horčík, Sommer, Vaňátko Martin, Zajkr – Cenger, Zoubek, Šťastný, Šverma – Vágner, Jurčik (Kolařík, Mareček, Bláha Václav)

2.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Florbalisté České Lípy.

Kolaps hráčů FBC ve třetí třetině způsobil debakl

Letiště Hradčany v bývalém vojenském prostoru Ralsko.

Ruiny v Ralsku budou hlídat strážníci

Malý podvod na velké voliče, v kasínu není tvrdý hazard

Jablonec n. N. - V Jablonci se bude konat referendum o zákazu výherních automatů. Podle zastupitele Jakuba Macka herna s živou obsluhou není nebezpečná. Lidé ale podepisovali často v dobré víře, že se petice týká i kasín.

Vítězný lídr hnutí ANO Jiří Bláha pro Deník: Postavím novou nemocnici

Liberec - V sobotu večer se v jídelně „u Bláhy“ bouchalo šampaňské. Ve volebním štábu hnutí ANO měli co oslavovat. Jejich lídra, libereckého podnikatele Jiřího Bláhu, „vykroužkovalo“ 4 950 obyvatel kraje.

Arsenal přivezl jeden bod z Úval

Úvaly /FOTOGALERIE/ - Po remíze 1:1 přišly na řadu penalty, které lépe zvládly domácí Úvaly.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.