Vysokou diváckou návštěvu a skvělou atmosféru lze očekávat dnes na fotbalovém stadionu v Doksech.
Domácí mužstvo zde bude hostit od 16 hodin souseda ze Starých Splavů a to je vždy pro oba tábory velký svátek.
Šourek: Musíme podat maximum
„Hlavně aby přišlo hodně diváků, protože ti jsou pro obě mužstva v každém takovém derby silným hnacím motorem,“ přeje si trenér Kamil Šourek. „Těšíme se všichni moc. Je to specifické derby, jiné, než například s Českou Lípou, a tak doufám, že proběhne korektně jak na hřišti, tak i mimo ně.“
Splavští se stali od minulého kola lídrem soutěže, neboť duel dosud vedoucí Krásné Studánky v Chrastavě byl odložen na čtvrtek. A první místo si Staré Splavy nadále drží, protože čtvrteční večerní zápas v Chrastavě se kvůli poruše na osvětlení nedohrál.
„Jestli jsme první nebo třetí není, obzvlášť před tímto zápasem, vůbec důležité. Podle mě jsou favoritem Doksy, protože hrají doma,“ myslí si splavský lodivod. „Musíme podat maximální výkon a nezklamat předvedenou hrou naše věrné fanoušky. Chceme vyhrát, samozřejmě, ale když se to nepodaří, žádnou tragédii z toho dělat nebudeme,“ dodává K. Šourek. Jediný otazník visí nad Davidem Vovčukem, který má problémy s třísly, jinak by mělo být vedoucí mužstvo I. B třídy kompletní.
Chmela: Taktika? Hrát na vítězství
Setřást ze sebe „starosplavský komplex“. Toho chtějí docílit hráči Doks, kteří svého rivala porazili naposledy před třemi lety v pohárovém utkání. Od té doby čekají na výhru nad svým sokem z opačného konce Máchova jezera marně. Zatím.
„Kluci jsou odhodlaní tuhle dlouhou sérii přetnout. Pokud na hřišti odvedou to, co v nich je, pak věřím, že to dokáží,“ říká s nadějí v hlase dokský trenér Vladislav Chmela. Na otázku, s jakou taktikou dokští do zápasu půjdou, odpovídá diplomaticky a s úsměvem: „Podřídíme ji tomu, abychom vyhráli.“
Podle Vl. Chmely mají zdravotní problémy Mareček, Sommer (viróza) a kapitán Vágner (achilovky). O tom, jestli všichni tři hráči k dnešnímu utkání nastoupí, se mělo rozhodnout na včerejším tréninku.
Jisté je to, že dnešní sousedské derby u „Mácháče“ bude velmi, velmi zajímavé!

Další zprávy z regionu najdete zde