Novoborští diváci byli jistě zvědaví, jak si v dresu Brozan povede bývalá teplická hvězda Radek Divecký.
Jeho výkon byl ale rozpačitý, což se ale dá říci o celém týmu hostí.
Nový Bor - Brozany 2:0 (1:0)
Kromě Diveckého byl středem zájmu jistě i Josef Štálík, který na stoperském postu vystřídal pro tento zápas Zbyňka Rampáčka, který minulý týden z Nového Boru odešel.
Štálík podal solidní výkon, ale jak už bylo řečeno, Brozany patřily k těm lehčím soupeřům v této sezoně.
Jestliže někdo z diváků přišel na stadion až ve dvacáte minutě, tak se za to určitě na sebe nemusel zlobit, protože se stejně nic zajímavého neudálo.
Hrál se sice fotbal nahoru dolů, ale bez větších šancí. Nejenom, že obě obrany hrály pozorně, ale chyběla tomu nějaká chytrá přihrávka, která by defenzívu soupeře překvapila.
Když už náhodou fotbalová myšlenka byla dobrá, zase tomu chyběla přesnost. A tak první vyložená šance přišla ve 23. minutě a byl z toho gól. Jeho autorem byl Kubeš, který se do míče opřel a od hostujícího obránce se míč odrazil do brány. Gólu předcházelo skvělé uvolnění se Buryánka – 1:0.
Jedinou akcí, za kterou lze Diveckému zatleskat, byla ta ve 26. minutě, kdy chytře přihrál svému útočníkovi, který ale na domácího brankářeChadrabu nevyzrál.
Mezi nejlepší domácí hráče v tomto utkání jistě patřil Kubeš, jehož centry z pravé strany stále zaměstnávaly brozanskou obranu.
Ve 30. minutě právě takto odcentroval, ale Ondřej Novotný mířil hlavičkou nad. Jeho parťák v útoku Holeček to zkoušel o čtyři minuty později, ale ve složité, dalo by se říci akrobatické situaci míč nezasáhl přesně jak chtěl a byl z toho jen roh.
Na konci poločasu se do šancí dostaly oba týmy. Ve 43. přihrával Ondřej Novotný před bránu, Holeček však na míč nedosáhl a Buryánek mířil jen vedle.
Domácí obrana zapomněla ve 45. minutě ve vápně osamoceného hostujícího útočníka, naštěstí pro novoborské mířil jen do brankáře.
Dvě minuty po změně stran střílel Kubeš těsně nad.
Ondřej Novotný se v 54. šikovně prodral k vápnu, kde byl faulován. Z následného přímého kopu domácí nic nevytěžili.
56. minuta – opět Kubešův centr, ale Holečkovi stejně jako v minulém domácím utkání nebylo přáno vstřelit gól.
Jestliže se Ondřej Novotný v předešlém zápase mezi svými novými spoluhráči tzv. rozkoukával, tentokrát už jeho výkon byl solidnější. Potvrdila to 71. minuta, kdy mířil nebezpečně vedle tyče.
V 73. přišel centr domácích (ano, znovu Kubeš), ale Poledník jen těsně na něj nohou nedosáhl.
Nový hráč na hřišti Podolský se uvedl dobrou přihrávkou na Holečka, ale brankář jeho střelu vyrazil na rohový kop.
Druhý gól domácích přišel v 78. minutě. Buryánek zahrával roh, Hladík hlavičkou míč nadzdvihnul a Štálík hlavou usměrnil do sítě – 2:0.
Do konce zápasu daly Brozany o sobě vědět střelou do břevna, ale jinak ze svého výkonu příliš nadšeni být nemohou.

Rozhodčí: Jelínek. Žl. k.: 2:2. Diváci: 150.

Nový Bor: Chadraba – Petr Novotný, Silný, Štálík, Šafář – Kubeš, Buryánek (85. Opočenský), Poledník, Krasnický (68. Podolský) – Holeček, Ondřej Novotný (73. Hladík).Trenér Michael Šimek: „Naprosto jsme utkání zvládli. Soupeře jsme k ničemu nepustili. Byli jsme po celé utkání lepší. Brozany jsou pro mě zklamáním.“

Další zprávy z regionu najdete zde