Tři roky trvající tzv. starosplavský komplex mužstva Doks pokračuje.
Svěřenci trenéra Vladislava Chmely se ani při dalším pokusu porazit rivala z opačného konce Máchova jezera nedočkali. Přesto po skončení sousedského derby zavládla na stadionu dokská radost. Cenný bod pro domácí totiž zařídil v posledních sekundách zápasu Zajkr.
Doksy – Staré Splavy 1:1 (0:1)
„Plný dům“ představující návštěvu více než tří stovek fanoušků z obou táborů viděl snad všechno, co sousedské derby má mít: penaltu, řadu ostrých, ale férově vedených soubojů a dva krásné góly.
První poločas patřil hostům, kteří byli od úvodních minut iniciativnější. Dvakrát nebezpečně zahrozil Chlumecký, přímo z rohového kopu vystrašil gólmana Valeše Habel a prudkou ránu Šinera z pravé strany zblokovala domácí obrana. V 8. minutě po nepřehledné situaci na hranici velkého čtverce nařídil rozhodčí Trdla proti Doksům penaltu, když odpískal nastřelenou ruku jednoho z domácích zadáků. Role exekutora pokutového kopu se ujal Radek Durdil, jenže gólman Valeš jeho umístěnou střelu k tyči konečky prstů vytlačil na roh.
Dvě minuty nato se však splavský celek radoval. Na dlouhý míč do obrany Doks si naběhl Chlumecký, jako úhoř se na levé straně velkého čtverce protáhl přes dva beky a přízemní střelou pod gólmanovým tělem rozvlnil síť – 0:1.
Od této chvíle to začalo na trávníku jiskřit, ale rozhodčí ponechával některé nevybíravé zákroky bez karetního napomenutí, například přehlédl nebezpečné hraní vysokou nohu Vágnera, jehož kopačka trefila obličej obránce Kadlece. Dokští se snažili, ale v útočné fázi působili proti zkušeným splavským zadákům bezradně. Velkou příležitost k vyrovnání měly Doksy pět minut před přestávkou. Hosté na polovině hřiště trestuhodně ztratili míč, Jurčik vyzval na pravém křídle ke zteči rychlonohého Vágnera, ale dokský kapitán Halgaše v brance nepřekvapil.
Druhý poločas byl mnohem více vyrovnaný a postupem času přebírali otěže zápasu domácí. Po hodině hry se Doksy dožadovaly penalty po zákroku na Bláhu, ale píšťalka hlavního arbitra mlčela. Domácí útok ještě více rozhýbal střídající Kolařík, který v 71. minutě ve velkém čtverci obešel dva obránce, přiťukl balon Švermovi, ovšem Halgaš opět prokázal své umění.
Když už se zdálo, že si všechny tři body domů odvezou Staré Splavy, přišel trestný kop Doks: Zoubek nakrátko přihrál Zajkrovi a ten krásnou střelou kolem postavené splavské zdi rozhodl o dělbě bodů – 1:1.
Branky: 90. Zajkr – 10. Chlumecký. Rozhodčí Trdla. ŽK 2:3. Diváků 320.
Doksy: Valeš – Horčík, Sommer, Vaňátko Martin, Zajkr – Cenger, Zoubek, Šťastný, Jurčik – Vágner, Šverma (Bláha, Kolařík, Vlasák). Trenér Vladislav Chmela.
Staré Splavy: Halgaš – Jelínek – Kadlec, Vidner, Rybák – Šiner, Durdil, Jandač, Habel – Balvín, Chlumecký (Treutner, Pergl, Cenger). Trenér Kamil Šourek.